Рятувальники знайшли заблукалого лижника живим після чотирьох діб пошуку в горах.

 

34-річного киянина Ігоря Грищенка, котрий заблукав на Боржавському гірському хребті на Святвечір, 6 січня, під час занять фрірайдом на схилах гори Гемба, знайшли живим у гірській колибі після чотирьох діб пошуків.

 

Про порятунок туриста повідомила прес-служба ДСНС Закарпаття.

 

 

"Станом на 23:00 надійшла інформація від пошукової групи, що вони знайшли туриста, пошуки якого тривали з 6 січня. Рятувальники транспортували його до найближчого населеного пункту, де передали до лікарів "швидкої допомоги", – повідомили рятувальники у четвер ближче до півночі.

 

Інформацію підтвердила і дружина Грищенка Валерія на своїй сторінці у Facebook. "Живий!!! Знайшли!!" – написала вона о 23:20.

 

У порятунку туриста допомогли орієнтири, котрі він встиг повідомити рятувальникам у четвер перед настанням темряви.

 

Протягом доби Грищенко зміг двічі вийти на телефонний зв'язок із гір. Уперше Ігор зателефонував до товариша у середу, 9 січня, на третю добу пошукової операції. Грищенко повідомив, що перебуває біля якоїсь річки, і на тому зв'язок із ним обірвався. Втім, пошуки у районі надходження телефонного сигналу виявилися безуспішними. Не допомогло ані залучення гелікоптера (протягом кліькох днів вертоліт не міг здійнятися в повітря через паскудні погодні умови), ані робота кінологів.

 

10 січня Ігор Грищенко іще раз зумів вийти на зв'язок і надав пошуківцям додаткові орієнтири. "О 16:45 на пункт зв'язку частини м. Свалява надійшов телефонний дзвінок від туриста-лижника, якого вже п'яту добу шукають рятувальники та інші небайдужі люди. Хлопець повідомив про те, що він знаходиться у будиночку лісників та чув сьогодні звук гвинтокрила. Також він зазначив про деякі орієнтири, які бачить поруч із цим місцем, що у подальшому дозволить рятувальникам, які вже вирушили пошуковою групою, визначити точне місце знаходження хлопця", – інформували у ДСНС.

 

 

Наразі Грищенко перебуває у реанімації госпіталя в Ужгороді. Як повідомив тамтешній сайт 0312.ua, медики констатували загальне переохолодження організму та обмороження кінцівок.

 

Як зізналася речниця управління ДСНС Закарпаття Наталія Батир, після інтенсивних, але безуспішних четвергових пошуків у рятувальників уже не було надії на те, що турист виживе. 

 

"Якщо бути відвертими, вчора у пошуковиків уже майже не лишалося надії, що загублений у Карпатах турист живий, допоки він знову не подзвонив і не повідомив, де знаходиться" , – сказала Батир у коментарі аґенції "Укрінформ".

 

Коли рятувальники забирали туриста з хатинки лісника у Свалявському районі, він виглядав бадьорим, усміхався, жартував та “давав краба”, дякуючи за порятунок.

 

Рятувальний пункт не пригадує подібних трафунків, коли людина могла би вижити після чотирьох діб перебування у диких горах без належного біваку. “У нас не було таких випадків, аби після таких довгих пошуків в горах людину знаходили живою. Це перший випадок, і ми усі раді, що ця історія закінчилася гепі-ендом", – зізналася Наталія Батир.

 

Зі слів Батир, Грищенкові допомогли навички виживання в екстремальних умовах та гарне екіпірування (він є лижним інструктором, цікавиться екстремальними видами спорту). “У лижника, якого напередодні 7 січня знайшли в Карпатах замерзлим насмерть, у рюкзаку не було навіть ліхтарика – тобто той чоловік зовсім не мав уявлення, що таке гори взимку", – прокоментувала речниця закарпатських рятувальників.

 

Наразі Ігоря Грищенка не турбували випитуванням про те, як він згубився в горах і як знайшов притулок. "Що саме допомогло вижити Ігореві Грищенку, якого після довгих пошуків таки знайшли, і що відбувалося із ним протягом оцих чотирьох днів в горах при морозі -15 градусів, хуртовинах та поганій видимості – ми його обов'язкового розпитаємо трохи згодом”, – пообіцяла Батир.

 

Як писав Z, 6 січня після стрімкого погіршення погодних умов на горі Гемба згубилося дві групи туристів. Чотирьом лижникам вдалося врятуватися. Одного фрірайдера знайшли мертвим наступного дня. 

 

Колега Ігоря Грищенка зумів піднятися на хребет і звідти викликав рятувальників. Грищенко подався в інший бік і заблукав. Причини розділення групи невідомі.

 

11.01.2019