Макрон і Меркель закликали Путіна звільнити моряків у найближчі дні.

 

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон закликали Москву звільнити незаконно затриманих українських моряків і забезпечити вільне судноплавство у Керченській протоці та Азовському морі.

 

Про це йдеться у спільній заяві французького президента і німецького канцлера з нагоди запровадження "режиму тиші" з 29 грудня. Текст заяви оголосила на брифінґу в Берліні представник федерального уряду Ульріке Деммер, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

"Ми вітаємо те, що Тристороння контактна група 27 грудня домовилася про встановлення сталого, стійкого і всеосяжного режиму припинення вогню на сході України... Ми закликаємо сторони до виконання своїх зобов'язань, а також до відповідальності в інтересах цивільного населення", – сказала Деммер.

 

З точки зору Берліна і Парижа, перемир'я з нагоди свят Різдва і Нового року мають стати приводом для обох сторін сконцентруватися на потребах мирного населення, яке страждає від цього конфлікту і його наслідків.

 

Також президент Франції і канцлер ФРН порушили питання ситуації з правами людини в анексованому Росією Криму, а також інциденту з застосуванням Росією військової сили у Керченській протоці та спроби контролю в Азовському морі. "Це дуже турбує нас", – йдеться у заяві Меркель і Макрона.

 

Лідери вимагають від Москви забезпечення безпроблемного і безпечного проходження для всіх кораблів через Керченську протоку, а також негайного і беззастережного звільнення всіх незаконно затриманих українських моряків. "Вони також повинні зустріти майбутні свята в колі своєї родини", – підкреслили два лідери.

 

Меркель і Макрон також нагадали про необхідність виконання всіх пунктів Мінських угод.

 

Як повідомила "Німецька хвиля", Анґела Меркель також мала телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним, під час котрої повторила заклик звільнити моряків.

 

 

29.12.2018