Дві Кореї стикували свої залізниці.

Це стало наслідком реалізації рішень міжкорейського саміту, який відбувся у вересні цього року.

 

 

У четвер, 27 грудня, на кордоні між Північною і Південною Кореями пройшла церемонія стикування залізничних шляхів. Вона мала б символізувати прорив у відносинах між Сеулом і Пхеньяном, який дві країни зробили впродовж 2018 року. За поточний рік напруженість на Корейському півострові відчутно знизилася.

 

Церемонія стикування залізничних колій відбулася на станції Пханмун, недалеко від північнокорейського міста Кесон, яке до 2016 року було вільною економічною зоною, де функціонували південнокорейські підприємства. Про це повідомила південнокорейська інформаційна аґенція Yonhap News.

 

На першому потязі до Кесона з Південної Кореї прибуло близько ста осіб (студенти, депутати парламенту, члени розділених корейською війною родин та ін.) на чолі з міністром об'єднання Кореї Чо Мін Ґюном. На церемонії були присутні представники урядів Росії, Китаю та Монголії.

 

Незадовго до цього дві Кореї завершили демонтаж 20 спостережних постів по обидва боки демаркаційної лінії (по 10 постів з кожного боку). З'єднання залізниць, демонтаж постів і багато інших інтеграційних кроків стали результатом третього міжкорейського саміту, який відбувся 18–20 вересня в Пхеньяні.

 

27.12.2018