У російському суспільстві зростає запит на миролюбну зовнішню політику.

Про це свідчать останні демоскопічні дослідження в РФ.

 

 

Економісти Михайло Дмітрієв, Сергій Бєлановський, психологи Анастасія Нікольська й Олена Черепанова підготували нову доповідь «Осінній перелом в свідомості росіян: швидкоплинний сплеск чи нова тенденція?» – про це повідомило інформаційне агентство РБК.

 

Експерти у своєму дослідженні поєднували методи якісної соціології та психологічних тестів, зіставляючи ці дані з опитуваннями Левада-центру. У жовтні-листопаді 2018 року в рамках фокус-групи були опитані респонденти в Москві, Володимирі, Гусь-Хрустальному, Єкатеринбурзі, Красноярську, Саранську, селищі Ромоданова (Мордовія), Уфі. У Москві було проведено низку фокус-груп з працівниками бюджетної сфери – лікарями, викладачами вишів і працівниками академічних інститутів РАН, а також змішані фокус-групи з інженерів, працівників ДАІ та театральних працівників.

У висловлюваннях респондентів чітко прослідковувався запит на миролюбну зовнішню політику Російської Федерації. «Шпигунські скандали, ракети, які падають, окремі висловлювання російських політиків, тривала війна в Сирії» призводять до зниження підтримки зовнішньої політики, вказується в доповіді.

Проти агресивної зовнішньої політики виступила переважна більшість (68%) респондентів. На їхню думку, якщо Росія й надалі продовжуватиме так діяти, то через п'ять років вона бачиться їм як ослабла й відстала в розвитку від інших країн. 94% респондентів заявили, що не покладаються більше на державу, а покладаються лише на себе.

25.12.2018