Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ МП.

 

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої розміщений за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила воєнну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України".

 

Про це повідомила прес-служба Адміністрації Президента.

 

"Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати… Чи то до новоствореної автокефальної Православної Церкви України, чи то до тієї Церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ", – прокоментував Порошенко.

 

Президент вважає: "Вибір легше робити, коли всі речі названо своїми іменами, коли є достатньо відомостей  для того, щоб його добровільно ухвалити. Реалізація закону дасть громадянам усю повноту інформації".

 

Зі слів Петра Порошенка, зміни до закону дотримуються принципу свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, і жодного обмеження конституційних прав громадян не буде.

 

20 грудня Верховна Рада прийняла закон, котрий змушує Українську православну Церкву Московського патріархату вказати у своїй назві підпорядкованість російській Церкві.

 

Проект закону підтримало 240 народних депутатів.

 

Як пояснив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олександр Бригинець, якщо "держава визнана державою-агресором, то Церква, центр якої розміщений в державі-агресорі, повинна мати в своїй назві повну назву тієї Церкви, якій він підпорядкований".

 

"В цьому випадку йдеться про те, що якщо є якась Церква, яка є в єдності чи яка підпорядкована Церкві російській, то вона повинна називатися не "українська", а "російська", – зазначив він.

 

УПЦ Московського патріархату закликала Президента України ветувати законопроект №5309, вважаючи, що він порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих; не відповідає Конституції України, Декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

 

"Україна є світською державою, що унеможливлює встановлення на законодавчому рівні якихось переваг або обмежень для тих чи інших релігійних об’єднань. А примушування Української православної Церкви до зміни свого найменування є нічим іншим, як втручанням у її діяльність, що може призвести до непередбачуваних наслідків у суспільстві", – заявили в УПЦ МП.

 

УПЦ МП обіцяла захищатися "всіма законними способами".

 

23.12.2018