Верховна Рада змусила Московський патріархат назватися Російською церквою.

 

Верховна Рада змусила Українську православну Церкву Московського патріархату вказати у своїй назві підпорядкованість Російській Церкві – парламент ухвалив закон про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої розташований за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила воєнну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України (№5309).

 

 

 

Проект закону підтримало 240 народних депутатів, інформує УНІАН.

 

Як зазначив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олександр Бригинець, якщо "держава визнана державою-агресором, то Церква, центр якої розміщений в державі-агресорі, повинна мати в своїй назві повну назву тієї Церкви, якій він підпорядкований".

 

"В цьому випадку йдеться про те, що якщо є якась Церква, яка є в єдності чи яка підпорядкована Церкві російській, то вона повинна називатися не "українська", а "російська", – зазначив він.

 

Депутат пояснив, що відповідна єдність визначатиметься двома паралельними способами – через статутні документи самої Церкви, яка зареєстрована в Україні, або ж через документи тієї Церкви, яка є в Росії.

 

"Якщо в якійсь з цих Церков вказано на таку єдність, то тоді спрацьовує цей закон. Церкві пропонують перейменувати себе і дати собі назву. Які можуть бути варіанти? Церква може вибрати собі будь-який варіант. Припустимо, Російська православна церква в Україні, Російська православна церква в Харкові, Російська православна церква в Києві. Це її право, вони можуть при реєстрації вибрати", – сказав Бригинець.

 

Депутат визнав, що закон таки накладає одне обмеження на УПЦ МП – Церква, яка "підпорядкована державі-окупанту, не має права бути представленою у військових підрозділах і на лінії фронту у військових частинах". Цей закон набуває чинності з моменту його публікації.

 

На виконання норм нового закону релігійні організації матимуть два місяці. За словами Бригинця, реєстрацію релігійних організацій, які протягом встановленого терміну добровільно не змінять назви, скасують.

 

 

20.12.2018