Троє номінантів відмовилися приймати нагороду Top 30 Under 30, котру вручають молодим лідерам України за значні досягнення, з огляду на те, що партнером премії є Фонд Віктора Пінчука. Ще один переможець підтримав протест, сказавши, що цінує нагороду, але не прийме її "фізично".

 

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

 

Перед виступом ліцензіат TEDx Kyiv Владислав Грезєв та активіст "Автомайдану" Віталій Устименко попросили присутніх на церемонії вшанувати хвилиною мовчання пам'ять Катерини Гандзюк, котра померла внаслідок важких опіків після нападу злочинців. Грезєв та Устименко входять до співорганізаторів ініціативи "Хто вбив Катю Гандзюк?".

 

Активісти нагадали (сам Устименко зазнав ножового нападу влітку в Одесі), що зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук має зв'язок зі справою журналіста Георгія Ґонґадзе, і, власне, вбивство Ґонґадзе, на їхнє переконання, поклало початок безкарності нападів на журналістів та активістів в Україні.

 

"Наше суспільство дуже багато платить за зміни в Україні – 5 років тому під час Євромайдану, зараз під час війни на сході України. Дуже важливо не втратити цей шанс", – сказав Грезєв.

 

"Сподіваємось, що наш вчинок покладе новий початок для змін у країні", – додав Устименко.

 

Згодом до Грезєва та Устименка приєднався ще один номінант – Юрій Дідула з руху "Будуємо Україну разом", який займається відбудовою зруйнованих міст на Донбасі. "Наші цінності з цінностями Віктора Пінчука не збігаються. Ми будуємо іншу Україну", – пояснив своє рішення Дідула.

 

Після невеликої перерви церемонія нагородження продовжилася.

 

Керівник проекту The Ukrainians Тарас Прокопишин, який також став переможцем у конкурсі, сказав, що через повагу до Kyiv Post та всієї команди The Ukrainians приймає нагороду, "але не фізично".

 

Премію Top 30 Under 30 заснувало українське англомовне видання Kyiv Post у 2016 році. Відзнаку вручають молодим лідерам України, які мають значні досягнення у різних сферах життя і ще не досягли 30-річного віку. Цьогорічна церемонія відбулася під час конференції Tiger Conference.

 

Серед цьогорічних лауреатів – музикантка Олександра Зарицька (гурт "KAZKA"), борець Жан Беленюк, колишня чиновниця із МВС Анастасія Дєєва, експерт із антикорупції Олександр Лємєнов, волонтерка та військовослужбовець Майя Москвич, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2018 року Олександр Жук та інші.

 

12.12.2018