СБУ підтвердила, що заступник голови контррозвідки має cім'ю з Росії.

 

Контррозвідка Служби безпеки України підтверджує наявність російського громадянства у цивільної дружини першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

 

Про це йдеться у матеріалах суду, на котрі покликається аґенція "Українські новини".

 

 

Так, Головне слідче управління СБУ з 16 жовтня розслідує кримінальну справу, відкриту за ч.1 ст.111 (держзрада) Кримінального кодексу. Підставами для порушення справи стала заява голови правління громадської організації "ТОМ 14" (юридична особа проекту журналістських розслідувань bihus.info) про те, що журналіст встановив факти, які можуть свідчити про зв'язок першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки через його сім'ю з іноземною державою-агресором – Російською Федерацією.

 

Згідно з інформацією Департаменту контррозвідки СБУ від 26 жовтня, громадянська дружина Семочка та її донька таки дійсно мають громадянство РФ.

 

Відтак слідство клопотало в суді про доступ до інформації про мобільні розмови Семочка і його родичів. Суд задовольнив клопотання і надав СБУ доступ до інформації про мобільні розмови першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Семочка, його дружини і її дочки з 1 січня 2014 року по 23 листопада цього року.

 

Зокрема, слідство отримало доступ до документів, що містять інформацію про тривалість, зміст, маршрути передавання телекомунікаційних послуг, а також до розгорнутих відомостей про власників телефонних номерів, дати, час і тривалість вхідних та вихідних телефонних з'єднань; дату, час вхідних і вихідних SMS-повідомлень; даних про використання IMEI-терміналів і IP-адрес, а також GPRS-трафіку.

 

16 жовтня Сергій Семочко заявив в інтерв'ю програмі ZIK, що його оббрехали. Заступник голови Служби зовнішньої розвідки ствердив, що його дружина має українське громадянство, й продемонстрував у ефірі паспорт (на котрому титульна знимка була чорно-білою – всупереч вимогам паспортних служб).

 

 

"Моя сім’я на постійній основі проживає в Україні. Тетяна Лисенко, моя кохана жінка, з якою ми обвінчані перед Богом і виховуємо нашу дитину, теж громадянка України. Ось її паспорт. Інших паспортів ні я, ні вона не маємо", – заявив Семочко.

 

Автори журналістського розслідування стверджують, що сім'я Семочків має незадеклароване джерело доходів і начебто реєструє майно на підставних осіб.

 

Судячи зі знимків у соцмережах, сім'я постійно їздить до анексованого Криму. Журналісти також з'ясували, що загалом у Криму зареєстровані 8 його родичів із подвійним громадянством.

 

11.12.2018