Кримськотатарського адвоката покарали 5-добовим арештом.

 

Київський суд окупаційної адміністрації Сімферополя присудив кримському адвокатові Емілю Курбедінову 5 діб адміністративного арешту. 

 

Про це повідомило видання "Крим. Реалії".

 

 

Курбедінова заарештували за статтею кодексу про адміністративні правопорушення (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій). Підставою для провадження став допис у Facebook 2013 року – ілюстрація з символікою забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Зі слів колег Курбедінова, скаргу на нього написав колишній житель Криму, який переїхав у Сирію.

 

Еміль Курбедінов вважає, що його переслідують через те, що він захищає командира малого броньованого катера "Нікополь", захопленого росіянами під Керченською протокою 25 листопада.

 

"Це сталося через мою діяльність, через діяльність тих активістів, з якими ми разом працюємо вже не перший рік. Через діяльність людей, яких ми підтримуємо, через незломлених політв'язнів тощо. Ось у цьому вся причина. Плюс я ще недавно зайшов адвокатом у справу військовополоненого українського моряка Богдана Небилиці. Влада вирішила вибити мене з усіх цих процесів, як я вважаю, ‒ такий адміністративний арешт. Плюс наступного тижня закінчується розгляд справ у Ростові, де я мав обов'язково виступити в дебатах", – заявив Курбедінов.

 

У будівлі суду відбулася акція на підтримку затриманого ‒ учасники фотографувалися з плакатом "Ти ‒ наш народний захисник".

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням окупаційного суду.

 

"Еміль Курбедінов є одним з ключових адвокатів у справах громадян України, незаконно утримуваних Росією за сфабрикованими та політично мотивованими звинуваченнями. Віднедавна він також захищає одного з військовополонених українських моряків. Власне, саме останній факт міг спричинити його затримання, однак це далеко не перший випадок переслідування російськими окупантами адвокатів та правозахисників", – прокоментували у МЗС.

 

 

 

07.12.2018