Угорщина припинила роздавати паспорти у своїх консульствах в Україні.

 

Дипломатичні установи Угорщини на території України припинили практику видачі угорського громадянства громадянам України на території своїх консульств на Закарпатті та в Києві.

 

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною у Мілані на марґінесі засідання ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, повідомляє "Європейська правда".

 

 

"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", – розповів він.

 

Клімкін визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України.

 

"Я, на жаль, не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині, – на угорській території ми їхніх дій не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", – пояснив міністр.

 

Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будепешта на свою пропозицію.

 

07.12.2018