Парубій заперечив Порошенкові: Вибори в ОТГ не відбудуться через воєнний стан.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вибори в об'єднаних територіальних громадах в десяти областях, де введено воєнний стан, не зможуть відбутися у попередньо встановлені терміни – 23 грудня.

 

Про це Парубій заявив на Форумі місцевого самоврядування у середу, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Коли стояло питання про введення воєнного стану, в нас відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де введений воєнний стан. Ми усі спільно маємо одну позицію, що було би правильним, якби вибори пройшли незалежно від введення воєнного стану. Але хотів би повідомити і учасникам форуму, і шановному пану Президенту: ми провели консультації з Центральною виборчою комісією, з комітетом Верховної Ради України, юридичним відділом ВР – і дійшли до спільного розуміння, що, на жаль, на сьогодні це неможливо вже зробити, бо процес проведення виборів вже був перерваний і, фактично, він вже не може повернутися в ту саму точку. Він має починатися спочатку", – повідомив спікер.

 

Парубій наголосив, що в найближчий період буде розпочатий процес підготовки нових виборів громад.

 

"Я думаю, що не буде будь-яких труднощів і проблем... Після завершення воєнного стану буде розпочатий процес, і в найближчий період, наголошую, в найближчий період, вибори у громади в тих десяти областях, де був оголошений воєнний стан, будуть оголошені і проведені у відкритий демократичний спосіб, щоб ми не поставили під будь-який сумнів юридичні підстави, і право вибору, і право конкуренції під час проведення цих виборів. Це стратегічне завдання держави, це стратегічне завдання української влади", – сказав Парубій.

 

Водночас Президент України Петро Порошенко у своєму виступі на Форумі місцевого самоврядування заявив, що Україна має "об'єктивно всі передумови для спокійного проведення виборів в об'єднаних територіальних громадах".

 

Голова держави нагадав, що вніс до Верховної Ради проект Закону України "Про внесення зміни до статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення проведення місцевих виборів, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року". Цей проект пропонує зробити виняток і провести голосування в низці новоутворених ОТГ. При цім Президент зауважив, що проведення цих виборів є можливим лише у випадку ретельного вивчення цього питання з Центральною виборчою комісією, юридичними службами, міжнародними партнерами України, повідомила прес-служба АП.

 

Раніше Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори в 125 об'єднаних територіальних громадах на 23 грудня.

 

До складу цих 125 ОТГ увійшли 534 місцеві ради: міських – 15, селищних – 27 та сільських – 492.

 

Зокрема, у Вінницькій області такі вибори відбудуться у 3 об'єднаних територіальних громадах, у Волинській – в 9 ОТГ, у Дніпропетровській – в 1 ОТГ, у Донецькій – в 1 ОТГ, у Житомирській – в 7 ОТГ, у Запорізькій – у 8 ОТГ, в Івано-Франківській – в 4 ОТГ, у Київській – в 4 ОТГ, у Кіровоградській – в 4 ОТГ, у Луганській – у 8 ОТГ, у Львівській – в 5 ОТГ, у Миколаївській – в 12 ОТГ, в Одеській – в 3 ОТГ, у Полтавській – в 3 ОТГ, у Рівненській – в 3 ОТГ, у Сумській – в 4 ОТГ, у Тернопільській – в 5 ОТГ, у Херсонській – в 2 ОТГ, у Хмельницькій – в 3 ОТГ, у Черкаській – в 27 ОТГ, у Чернівецькій – в 4 ОТГ, у Чернігівській області – в 5 ОТГ.

 

05.12.2018