Польська прокуратура закрила справу Купріяновича.

Прокуратура в Замості закрила слідство проти Григорія Купріяновича, голови Українського товариства у Любліні, з приводу його промови у Сагрині 8 липня.

 

 

Інформацію про це розміщено на сайті прокуратури:

 

"Окружна Прокуратура в Замості провадила досудовий розгляд заяви люблінського воєводи Пшемислава Чарнека про можливість скоєння 8 липня 2018 року у Сагрині (гміна Вербковіце) Гжегожем K., на той часу Головою Українського товариства в Любліні, злочину, передбаченого статтею 133 Карного кодексу.

 

Постановою від 28 листопада 2018 року анульовано слідство у справі публічної зневаги в день 8 липня 2018 року у місцевості Сагринь Люблінського воєводства польського народу чи республіки Гжегожем K., який під час свого виступу, посилаючись на події, що відбулися 9-10 березня 1944 року в Сагрині, коли загинули особи української національності, заявив: "...цей злочин проти людства вчинений був членами польської нації​, партизанами Армії Крайової, що були солдатами Польської підпільної держави...", тобто вчинив правопорушення за ст.133 Карного кодексу – оскільки цей вчинок не містить ознак заборонених дій (ст.17 §1 п.2).

 

Спираючись на зібраний у справі доказовий матеріал, констатовано: відсутні підстави стверджувати, що публічно виголошені слова Гжегожа K. могли зневажити польський народ чи республіку, а отже підлягати ст. 133 Карного кодексу.

 

Ця постанова не є остаточною".

 

Люблінський воєвода  Пшемислав Чарнек подав заяву в прокуратуру, звинувачуючи історика у злочині зневаження польського народу через його промову, виголошену на відзначенні жертв трагедії в Сагрині, де був присутній Президент України Петро Порошенко. Чарнек назвав тоді вшанування пам’яті жертв в Сагрині "провокацією", а українців, які приїхали на неї, – націоналістами.

 

 

Спочатку прокуратура передала справу Інституту національної пам’яті, але потім розглянула її сама. Відповідно до кримінально-процесуального кодексу, розслідування справи мали закінчити у тримісячний термін, тобто 10 листопада.

 

Повний текст промови можна прочитати тут.

 

 

01.12.2018