СБУ запідозрила спецслужби РФ у фальшуванні записів переговорів біля Керчі.

 

Служба безпеки України запідозрила спецслужби Росії у фальшуванні радіопереговорів російських офіцерів щодо подій у районі Керченської протоки. Українські спецслужби припускають, що Росія готує проти України нову провокацію.

 

Про це повідомили на брифінґу в п'ятницю представники Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міноборони України.

 

Так, 28 листопада українській спецслужбі завдяки технічному інтрументарію вдалося перехопити чергові радіопереговори одного з офіцерів ФСБ та командира російського корабля прикордонної служби ФСБ РФ "Дон".

 

Перехоплення зафіксувало спробу росіян відтворити фрагмент записаних раніше реальних переговорів під час нападу на українські кораблі, оприлюднених Генштабом ЗСУ 26 листопада. При цім на новому записі представник ФСБ РФ режисує гучність звучання двох речень, які ретранслюються телефоном з борту корабля "Дон".

 

 

Прикметно, що ці новіші радіопереговори відбувалися на "дискредитованому" каналі зв’язку, записи з якого були оприлюднені в Україні 26 листопада. У Службі безпеки наголосили, що будь-яка спецслужба, коли противник розкриває можливість прослуховування її співробітників, відразу змінює канали зв’язку або переходить на шифрований режим. "Відтак ми не виключаємо, що «недбалість» може бути прологом нової, найнесподіванішої провокації російських спецслужб", ‒ прокоментував керівник апарату СБУ Ігор Гуськов.

 

Наразі українські спецслужби розглядають кілька версій появи цього радіоефіру.

 

Згідно з першою версією, Росія намагалася пошити в дурні українські спецслужби. "Ми допускаємо, що це зроблено навмисно, а самі радіопереговори є спектаклем", ‒ припустив Гуськов.

 

Керівник апарату СБУ не виключив, що невдовзі після того, як українці оприлюднили би ці записи для громадськості, спецслужби РФ могли би миттєво випустити власний сюжет про те, як знімався цей спектакль, відтак дискредитувавши всі матеріали радіоперехоплень, які раніше вже оприлюднювали СБУ, ГУР МО та Генштаб ЗС України.

 

Згідно з другою версією, нехтування правилами протидії радіорозвідці з боку представників російських спецслужб може бути пов’язане "з низьким рівнем їхньої професійності або навіть примітивністю". Втім, версія про "дурість" російських спецслужб не спростовує того, що росіяни таки намагаються сфальшувати записи.

 

30.11.2018