Президентка-елект Грузії звинуватила Росію у викраденні людей.

Саломе Зурабішвілі підтвердила намір вести Грузію в напрямку Європи і відкинула можливість співпраці з Москвою на даному етапі.

 

 

Новообрана грузинська президентка Саломе Зурабішвілі висловила сумнів щодо можливості співпрацювати з Росією. В інтерв’ю телерадіокомпанії ВВС вона пояснила своє небажання зближатися з Москвою агресивними діями Кремля проти Грузії й України.

 

Зурабішвілі звинуватила Росію в поступовому просуванні вглиб території Грузії і викраденні її громадян на лінії окупації. Мова йде про кордон з невизнаною республікою Південна Осетія.

 

«Не думаю, що, допоки Росія поводиться так, як зараз, з урахуванням того, що відбувається на лінії окупації, де викрадають людей, і ця лінія рухається вглиб нашої території, чимраз ближче до Тбілісі... з урахуванням того, як Росія зараз веде себе щодо України, не думаю, що все це означає, що ми можемо прямо зараз перейти до співпраці», – заявила Зурабішвілі.

 

Вона підкреслила, що її країна займає проєвропейську позицію і продовжить поступальний рух на зближення з Європейською Унією та НАТО.

 

Нагадаємо, що свого часу Зурабішвілі критикували за нібито «проросійську позицію». Це сталося після її заяви про те, що Росія розпочала війну проти Грузії ще 100 років тому, але 2008 року Грузія вплуталася в російську провокацію, спричинивши новий виток конфлікту. Пізніше вона трохи поправилася, додавши, що в ролі агресора виступала Росія.

 

Раніше влада Грузії неодноразово звинувачувала Росію у викраденні людей на лінії розмежування з Південною Осетією. Москва визнає її незалежною державою і тримає на території цього регіону військову базу чисельністю чотири тисячі осіб.

30.11.2018