Президентом Інтерполу обрано Кіма Чена Янга з Південної Кореї.

 

Про обрання президентом Інтерполу Кіма Чена Янга з Південної Кореї повідомлено в офіційному твіттері організації. Кім Чен Янг виконував обов'язки керівника Інтерполу після того, як  попередній президент Інтерполу китаєць Мен Хунвей, заарештований у Китаї, подав у відставку на початку жовтня.

 

 

Основним суперником представника Південної Кореї в боротьбі за пост глави Інтерполу і фаворитом називали росіянина Алєксандра Прокопчука — віце-президента Інтерполу. Напередодні британська газета The Times опублікувала статтю про те, що Кремль активно лобіює свого представника на посаду президента Інтерполу. Автори статті висловили побоювання, що в разі призначення Прокопчука Москва займеться переслідуванням своїх політичних опонентів за допомогою Інтерполу. Кілька країн, зокрема Україна і Литва, попередили, що вийдуть з організації в разі обрання президентом представника Росії.

 

В підтримку кандидатури Кіма Чена Янга виступили США: «Ми вважаємо, що він – найкращий кандидат на цю роль», – заявив Помпео на прес-конференції в Державному департаменті США і додав, що Сполучені Штати закликають всі країни і організації, які входять в Інтерпол, «відповідально підійти до виборів лідера організації» і проголосувати за «чистого керівника».

 

Кім Чен Янг (1961 року народження) служив начальником поліцейського управління провінції Кенги з 2014 по 2015 рік, був обраний віце-президентом, що представляє Азію у виконавчому комітеті Інтерполу на період 2015-18 років.

 

 

21.11.2018