Польський прем’єр прогнозує, що Росія незабаром нападе на Київ.

На думку Матеуша Моравецького, це відбудеться, щойно завершиться побудова «Північного потоку-2».

 

 

Виступаючи на конференції «Майбутнє трансатлантичних відносин» в німецькому Гамбурзі, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький поставив під сумнів економічну доцільність проекту «Північний потік-2». Дискусія тривала в приміщенні бібліотеки Гамбурзького університету, випускником якого є Моравецький. У ній, зокрема, взяв участь віце-канцлер і міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz).

 

«Я знаю позицію німецького уряду, що це – "бізнес-проект", проте східні сусіди ФРН в це не вірять», – підкреслив Моравецький. Пояснюючи свої слова, керівник польського уряду зазначив, що після завершення будівництва «Північного потоку-2» українська система транспортування газу стане непотрібною. «Що тоді стримає Володимира Путіна від нападу на Київ? Нині він залежний від трансферу газу Україною, тож мусить рахуватися з величезними наслідками такого кроку. Проте, коли постане «Північний потік-2», то він більше не буде від нього залежним», – застеріг Матеуш Моравецький, чиї слова цитує телеканал TVN24.

 

Розвиваючи тему, польський прем’єр вказав, що загрози, спричинені «Північним потоком-2», стосуються не лише України й загалом Східної Європи, а й також Західної Європи. І мова не лише про більшу залежність Європи від російського газу, а й про сприяння Росії у нарощуванні військової потужності. «Ви будете здивовані, але я зараз процитую Леніна. Він якось сказав, що капіталісти настільки жадібні, що продадуть нам мотузку, на якій ми їх і повісимо. Європейці тепер повинні платити РФ за газ. Вона отримає величезні гроші, які вкладе в свою систему оборони, а ми проситимемо США залагодити нам безпеку від Росії», – пояснив він.

 

Кремль вже встиг відреагувати на слова польського прем’єра, що Росія може напасти на Україну. Зокрема, в понеділок, 19 листопада, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков запевнив: «Це невдала заява. Тут все абсолютно нічим не прикрите, навіть немає спроб закамуфлювати такі прояви нечесної конкуренції».

19.11.2018