Порошенко: Місцеві вибори 2020 року мають відбутися на новій територіальній основі.

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що 2019 року в Україні мають сформувати перспективні плани розвитку всіх областей України, а в 2020 році місцеві вибори мають відбутися вже з повним покриттям території країни об'єднаними територіальними громадами (ОТГ).

 

Про це голова держави заявив на засіданні Ради регіонального розвитку в понеділок у Києві, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"У 2019 мають бути сформовані всі перспективні плани областей з повним покриттям об'єднаними територіальними громадами. У 2020 році ми маємо прийняти адміністративне рішення про об'єднання громад, які за чотири роки не знайшли ні бажання, ні прагнення, ні сил об'єднатися. Ми чотири роки не давали, а лише через бюджет стимулювали, але ніхто не може діяти проти волі людей", – сказав Президент.

 

"Тобто на новій територіальній основі мають відбутися вибори в 2020 році", – зазначив голова держави.

 

Президент заявив про потребу максимально стимулювати подальше об'єднання і приєднання територіальних громад, зокрема до міст обласного значення.

 

З його слів, Верховна Рада має ухвалити законопроект про засади адміністративно-територіального устрою, обговорити його й отримати суспільну підтримку. "Він утверджує базовою адміністративно-територіальною одиницею держави громаду. Ще раз кажу – наближаємо владу до людей", – зазначив Петро Порошенко.

 

12.11.2018