Міжнародна група узгодила ідею поетапного введення миротворців на Донбас.

 

Представник України в підгрупі з питань безпеки тристоронньої контактної групи Євген Марчук заявив, що пакет домовленостей про введення миротворчої місії на Донбас узгоджено на третину. Основне – сторони зійшлися на потребі поетапного введення "блакитних шоломів".

 

Про це Марчук заявив під час спілкування із журналістами, повідомила аґенція "Українські новини". Він, зокрема, зізнався, що входить і до інших, окрім ТКГ, груп щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

 

"Я представляю Україну ще в двох групах щодо Донбасу. Одна з них стосується мандата миротворчої місії ООН, який був би компромісним. Там не беруть участі ОРДЛО. Крім України і Росії, туди входять США, Велика Британія, Німеччина, фахівці ООН з миротворчих місій, Нідерланди. Остання зустріч відбулася в Братиславі. Ми там прийшли приблизно до 30% консенсусу, але це робочий рівень. Можливість просування з'явилася, коли сторони погодилися миротворчий процес розділити на 4-5 етапів", – повідомив він.

 

З його слів, у сторін є згода щодо тимчасових адміністрацій на Донбасі.

 

"Другий блок документів – це перехідні компоненти: перехідна юстиція, перехідні адміністрації, амністія, вибори. Там непросто, але за деякими точками щодо формування перехідних адміністрацій є згода. Наприклад, якщо взяти поетапне введення миротворців, то перший етап – це лінія фронту і нормалізація життя в прифронтовій зоні. У перехідних адміністраціях старшим може бути миротворець або за згодою, але обов'язково повинні бути представники і з окупованої частини, і з не окупованої", – сказав Марчук.

 

Марчук додав, що найскладніша під час переговорів проблема – це недовіра сторін, яку слід долати виключенням мови ненависті серед політиків і ЗМІ.

 

08.11.2018