У Варшаві заборонили націоналістичний Марш незалежності.

Замість нього тим самим маршрутом пройде спільний Біло-червоний марш, присвячений 100-й річниці незалежності Польщі.

 

 

Новообрана влада Варшави заборонила проведення маршу націоналістів і правих радикалів в день 100-річчя незалежності Польщі. Відповідну заяву зробила в середу, 7 листопада, на прес-конференції президентка польської столиці Ганна Ґронкєвич-Вальц (Hanna Gronkiewicz-Waltz).

 

Президентка Варшави наголосила, зокрема, на тому, що резолюція Європейського парламенту від жовтня цього року про зростання кількості неофашистських актів насильства закликає держави Європейської Унії до вжиття заходів проти мови ненависті і насилля. «Я двічі писала до міністра (юстиції Збіґнєва) Зьобра у справі делегалізації Національно-радикального табору (ONR – Obóz Narodowo-Radykalny), а нам відомо, що очолюватиме марш функціонер прушкувського ONR. Зрештою, він підписався під заявою до воєводи про організацію цього маршу. Я абсолютно переконана, що не так повинно виглядати 100-річчя повернення незалежності Польською державою, тому я ухвалила рішення про заборону маршу», – заявила Ґронкєвич-Вальц.

 

Окрім того, за словами голови міста, сумніви викликає здатність поліції залагодити безпеку заходу. «Співробітники правоохоронних органів масово беруть лікарняні, вимагаючи підвищення зарплат, їхньої щорічної індексації та поліпшення пенсійного забезпечення. У зв'язку з цим кадрового складу для підтримки правопорядку не вистачає», – зазначила вона.

 

Тим часом на зустрічі президента Польщі Анджея Дуди з прем’єр-міністром Матеушем Моравєцьким було вирішено провести у неділю, 11 листопада, спільний Біло-червоний марш, який матиме значення державних урочистостей. Про це на брифінгу повідомив речник президента Блажей Спихальський (Błażej Spychalski). Він зауважив, що марш пройде за тим маршрутом, яким польські націоналістичні кола та організації планували провести Марш незалежності (від перехрестя Дмовського до Національного стадіону). Спихальський додав, що інші марші, які можуть пройти цим маршрутом, будуть визнані незаконними.

 

«Біло-червоний марш 100-річчя відновлення незалежності – це державна урочистість, організована владою Респубілки Польща. Запрошуємо усіх. Давайте просто прийдемо з біло-червоними прапорами! Будьмо разом! Покажемо, що Польща єдина, щаслива та спільна!» – написав пізніше у своєму Twitter Анджей Дуда.

 

У четвер, 8 листопада, організація «Марш незалежності» подала до суду апеляцію проти заборони проведення маршу. «Ми подали сьогодні апеляцію щодо рішення президентки Варшави Ґронкєвич-Вальц до окружного суду у Варшаві», – повідомив голова організації Роберт Банькевич (Robert Bąkiewicz). Він висловив сподівання, що суд оголосить рішення в цій справі у четвер або п’ятницю. Про це повідомило Polskie Radio 24.

 

Марш незалежності, котрий традиційно проходив у Варшаві  11 листопада, з ініціативи національно-радикального табору завжди супроводжувався ксенофобськими гаслами і завершувався вуличними безладами.

08.11.2018