Дональд Трамп звільнив Джеффа Сешнса з посади міністра юстиції і генпрокурора.

Глава Білого дому часто критикував Сешнса у зв’язку зі справою щодо втручання Росії в американські вибори.

 

 

Генеральний прокурор США Джефф Сешнс (Jeff Sessions), котрий виконував також функції міністра юстиції, подав у відставку. Про це повідомив президент США Дональд Трамп в своєму мікроблозі в Twitter в середу, 7 листопада.

 

Трамп подякував Сешнсові за службу й оголосив, що тимчасовим виконувачем обов'язків генпрокурора призначено керівника канцелярії генпрокурора Метью Вітекера (Matthew Whitaker). Трамп додав, що постійного наступника Сешнса буде призначено пізніше.

 

Сам 71-літній Джефф Сешнс заявив, що він надіслав заяву про відставку на прохання президента Трампа. Лояльний до чинного американського президента Сешнс більш як рік зазнавав різких нападок з боку Трампа за самовідвід від ведення справи, яка стосувалася розслідування втручання Кремля в президентську кампанію 2016 року.

 

На думку Трампа, це рішення Сешнса відкрило двері до призначення спецпрокурора Роберта Мюллера, котрий очолив розслідування і серед іншого почав з'ясовувати, чи не є випади президента проти Сешнса частиною ширшої кампанії зі створення перешкод правосуддю.

 

Цей крок Трампа зразу ж зазнав гострої критики з боку представників Демократичної партії, яка після проміжних виборів 6 листопада диспонує більшістю в Палаті представників Конґресу США.  Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. Голова фракції демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі (Nancy Pelosi), котра тепер претендує на посаду спікера, опублікувала на Twitter заяву про те, що звільнення  Сешнса є «грубою спробою підірвати російське розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера».

08.11.2018