Ці маневри були наймасштабнішими  з часу завершення Холодної війни.

 

Король Гаральд V (у центрі) і кронпринц Гокон Маґнус (ліворуч)

 

За оцінкою керівництва Північноатлантичного Альянсу, маневри Trident Juncture пройшли дуже успішно. «Ми тут багато чому навчилися», – заявив, підбиваючи підсумки в середу, 7 листопада, адмірал США Джеймс Фоґґо (James Foggo), котрий командував навчаннями. Своєю чергою, начальник Генерального штабу Норвегії Гокон Бруун-Ганссен (Haakon Bruun-Hanssen) вказав, що військовослужбовці з ентузіазмом брали участь в маневрах, і відзначив їхню «напружену роботу».

 

Навчання Trident Juncture проходили з 25 жовтня до 7 листопада на території Норвегії, в Балтійському морі і північній Атлантиці. У них брали участь близько 50 тисяч солдатів та офіцерів. Крім того, в маневрах були задіяні близько 150 літаків і 60 кораблів, зокрема авіаносець США USS Harry S. Truman.

 

У навчаннях як прості військовики взяли участь король Норвегії Гаральд V і кронпринц Гокон Маґнус. Про це повідомило норвезьке видання Norway Today.

 

НАТО називає ці маневри найбільшими з 1991 року. Всім країнам ОБСЄ, в тому числі Росії, були надіслані запрошення, щоб вони змогли відправити на навчання своїх спостерігачів. «Навчання не спрямовані проти Росії, вони мають оборонний характер й імітуватимуть відповідь НАТО на збройний напад на одного з учасників Альянсу», – запевнив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

 

Північноатлантичний Альянс значно розширив масштаби військових навчань з початку російської воєнної інвазії в Україні 2014 року.

07.11.2018