ВККС визначила членів іноземного журі для відбору антикорупційних суддів.

 

Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів, котра здійснюватиме опікунську функцію під час відбору суддів до Вищого антикорупційного суду України.

 

Як повідомила прес-служба ВККС, до складу ГРМЕ увійшли: Аурелійус Гутаускас, Флемінг Сі Денкер,Тед Зажечни, Мір'яна Лазарова-Трайковська, Лорна Харріс, Сер Ентоні Хупер – експерти у галузі антикорупційного права з досвідом суддів, адвокатів, прокурорів та суміжним досвідом із Англії, Канади, Данії, Литви, Македонії.

 

Нагадаємо, процедура відбору членів до ГРМЕ передбачала, що міжнародні організації, котрі підтримують антикорупційну реформу в Україні, подадуть Вищій кваліфкомісії список із 12 претендентів, із котрих вона вибере 6. Кандидатури подавали: Рада Європи, Європейський Союз, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).

 

"Цей підхід дозволив нам сформувати, спираючись на вимоги закону, оптимальний склад громадської ради, яка має виконувати значний обсяг роботи у сприянні щодо відбору найкращих кандидатів до Вищого антикорупційного суду", – похвалився голова ВККС Сергій Козьяков.

 

"Вже 12 та 14 листопада відбудеться іспит до Вищого антикорупційного суду, під час якого чекаємо на представників громадських організацій, зокрема і на членів ГРМЕ", – додав Козьяков.

 

До складу ГРМЕ увійшли: 

 

ГУТАУСКАС, Аурелійус (GUTAUSKAS, Aurelijus) – суддя Верховного суду Литви. Досвід суддівської роботи, спеціалізація — кримінальне право, організована злочинність, суддівська етика та дисципліна. Голова відділу кримінальних проваджень і Комісії з питань суддівської етики та дисципліни. Експерт MONEYVAL і GRECO, у минулому – член комісії з екзаменування кандидатів при Генеральній прокуратурі.

 

ДЕНКЕР, Флемінг Сі (DENKER, Flemming C.) – екс-заступник державного прокурора в управлінні з розслідування особливо важливих економічних злочинів Данії. Працював прокурором, адвокатом. Спеціалізація: корупція та економічні злочини. Колишній член GRECO, мультидисциплінарної групи з питань корупції при Раді Європи і Групи з моніторингу реалізації Конвенції ООН проти корупції.

 

ЗАЖЕЧНИ, Тед (ZARZECZNY, Ted) — суддя Суду королівської лави у провінції Саскачеван (Канада). Досвід роботи прокурором, адвокатом. Спеціалізація: кримінальне та цивільне право, корупція, шахрайство, злочинна змова. У минулому обіймав посаду державного прокурора. Брав участь в освітньому проекті для суддів в Україні. Екс-співголова дисциплінарного комітету Юридичного товариства (об'єднання адвокатів), що забезпечує дотримання вимог Кодексу професійної доброчесності та етичних стандартів.

 

ЛАЗАРОВА-ТРАЙКОВСЬКА, Мір’яна (LAZAROVA TRAJKOVSKA, Mirjana) – екс-голова першої секції Європейського суду з прав людини. Має освід суддівської роботи. Спеціалізація: права людини, конституційні питання та питання, пов’язані з корупцією. У минулому працювала суддею Конституційного суду та членом Венеціанської комісії. У ЄСПЛ упродовж трьох років була одноособовим суддею у справах, що стосувалися України. Очолювала Державну виборчу комісію Македонії.

 

ХАРРІС, Лорна (HARRIS, Lorna) — британський прокурор у відставці. Спеціалізація: протидія корупції, відмивання грошей і шахрайство, зокрема на міжнародному рівні. У минулому очолював відділ міжнародного співробітництва та відділ з повернення активів у рамках цивільного провадження у складі Королівської канцелярії (відділ Суду королівської лави). Працював у Бюро боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах і в Прокурорській службі Шотландії. Очолював комітет експертів, що розробляв Конвенцію Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму.

 

ХУПЕР, Ентоні (HOOPER, Anthony) — суддя апеляційного суду у відставці, Велика Британія. Досвід здійснення судочинства зі спеціалізацією у галузі повернення активів (конфіскації) у межах кримінального та цивільного проваджень, зокрема конфіскації доходів, одержаних корупційним шляхом. Працював суддею кримінального та цивільного відділень Апеляційного суду Англії та Уельсу. Був призначений членом Комісії з питань етики Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Викладав навчальний курс для суддів зі збереження та конфіскації доходів, одержаних злочинним чи корупційним шляхом.

 

Водночас, до складу ГРМЕ не ввійшли експерти, котрі вже тривалий час стежать за антикорупційною реформою в Україні – Карлос Кастресана (Іспанія) та Джованні Кесслер (Італія).

 

07.11.2018