У боротьбі за президентство великих міст перемогла опозиція.

Правляча ПіС провела своїх кандидатів у президенти лише чотирьох міст.

 

 

Правляча в Польщі консервативна партія «Право і справедливість» програє вибори мерів. Про це свідчать попередні підсумки другого туру голосування, який відбувся в неділю, 4 листопада. У більш ніж ста населених пунктах, включно з найбільшими містами, перемога в другому турі дісталася представникам опозиційних сил. Про це повідомило видання Gazeta Wyborcza.

 

Нагадаємо, що ще в першому турі, який пройшов 21 жовтня, опозиційна Громадянська коаліція, очолювана центристською Громадянською платформою, виграла вибори мерів у Варшаві та інших ключових містах, зокрема у Вроцлаві, Познані й Лодзі. У багатьох населених пунктах для виявлення переможця знадобився другий тур.

 

За результатами другого туру, у змаганні за посади президентів 44 великих міст Громадянська коаліція здобула 22 перемоги. Урядова ПіС провела своїх конкурентів на посади президентів лише в чотирьох містах – Холмі, Отвоцьку, Стальовій Волі та Замості. Два міста очолили представники Союзу демократичної лівиці (Ченстохова і Домброва-Ґурнича), по одному Kukiz'15 (Перемишль) і Селянська партія (Цеханув). У решті міст перемогли незалежні кандидати.

05.11.2018