Бразилія має намір перенести амбасаду в Ізраїлі до Єрусалима.

Про це заявив новообраний президент країни Жаір Болсонару.

 

 

Про намір перенести амбасаду в Ізраїлі Жаір Болсонару повідомив на своїй сторінці в Twitter. «Як було заявлено раніше під час нашої кампанії, ми маємо намір перенести амбасаду Бразилії з Тель-Авіва до Єрусалима. Ізраїль – суверенна держава, і ми поважаємо це», – написав він.

 

У четвер, 1 листопада, в газеті «Ісраель Хайом» вийшло інтерв'ю з Жаіром Болсонару. Де він наголосив, що його передвиборча підтримка Ізраїлю «жодним чином не була просто рекламним фокусом». «У тому місті, яке ви вважаєте своєю столицею, буде розташовуватися амбасада Бразилії. Коли мене запитали під час передвиборної кампанії, чи зможу я перемістити амбасаду до Єрусалима, якщо буду обраний, я сказав “так”. Рішення про столицю держави Ізраїль ухвалюєте ви, а не інші народи», – заявив Болсонару.

 

При цьому бразильський президент-елект зазначив, що не вважає, що перенесення амбасади справить негативний вплив на відносини Бразилії з арабськими країнами.

 

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу підтримав план Жаіра Болсонару перенести амбасаду до Єрусалима. У своїй заяві Нетаньягу назвав це рішення «історичним, правильним і хвилюючим кроком".

 

Інавґурація Жаіра Болсонару відбудеться 1 січня 2019 року.

02.11.2018