Росія повернула Україні сімох рибалок, зімітувавши обмін.

 

Росія повернула на територію України сімох рибалок, котрих незаконно утримували у Криму в системі пенітенціарних установ після затримання у травні в Чорному морі. При цім російські служби зімітували операцію обміну, організувавши у вівторок повернення до Криму членів екіпажу судна "Норд".

 

Інформацію про звільнення рибалок офіційно повідомила уповноважена з прав людини України Людмила Денісова. Йдеться про трьох членів екіпажу судна "ЯМК-0041" Сергія Калиниченка, Олега Блока та Руслана Скрипника та чотирьох членів екіпажу судна "ЯОД 21-05" Олександра Лисенюка, Геннадія Онгурова, Олега Іващенка та В’ячеслава Івасенка, затриманих іще навесні.

 

"З травня ми невпинно працювали над поверненням моряків. У них забрали паспорти, що унеможливлювало повернення українців додому. У середині жовтня я вчергове обґрунтувала законні вимоги повернути в Україну незаконно утримуваних рибалок та звернулася до Федеральної служби безпеки", – повідомила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

 

Коментуючи повідомлення офісу російської омбудсмена Татьяни Москалькової, начебто семеро рибалок повернулися до України в рамках обміну на членів судна "Норд", Людмила Денісова наголосила: то не був обмін. "Моряки судна «Норд», які у вівторок також повернулися в Крим, вільно пересувалися територією України. Їх, на відміну від українців у Криму, ніхто не утримував", – заявила вона.

 

Державна прикордонна служба України підтвердила: 30 жовтня до КПВВ "Каланчак" прибули громадяни України, члени суднокоманди "НОРДа". "7 громадян України мали право повернутися додому на тимчасово окуповану територію в Криму і були оформлені на виїзд з материкової частини відповідно до чинного законодавства. Відносно цих членів суднокоманди немає обмеження у праві пересування", – прокоментували в ДПСУ.

 

Прикордонна служба наголосила, що поширені російськими медіями повідомлення "є маніпулятивними і жодним чином не відповідають дійсності". ДПСУ констатувала, що "окупанти намагаються видавати ситуацію як обмін, що відбувся на адмінмежі".

 

"Відзначимо, невідомо з яких причин моряки "НОРДа" забажали поїхати додому саме сьогодні, адже вони це могли зробити ще декілька місяців тому. Те, що окупанти відпустили затриманих громадян України, є природнім, оскільки їх нема в чому звинуватити. Скоріш за все, це спланована комбінація країни-агресора", – додали у ДПСУ.

 

31.10.2018