МЗС обурене намірами експропріації майна Меджлісу в окупованому Криму.

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти посилення репресій з боку Російській Федерації щодо громадян України на тимчасово окупованих територіях Криму, зокрема намірів російської окупаційної влади передати власність Меджлісу кримськотатарського народу контрольованому Москвою "Духовному управлінню мусульман Криму".

 

Про це йдеться у заяві МЗС, опублікованій на офіційній сторінці зовнішньополітичного відомства.

 

 

"Це є продовженням цілеспрямованої дискримінаційної політики окупаційної влади щодо кримських татар – корінного народу Криму", – наголосили у Міністерстві закордонних справ, реаґуючи на зазіхання на майно кримських татар.

 

МЗС також обурене зривом російськими силовиками засідання об’єднання "Кримська солідарність". "Закиди адвокату Едему Семедляєву, правозахисниці Лілі Гемеджи та координатору «Кримської солідарності» Діляверу Меметову у порушенні антитерористичного та антиекстремістського законодавства є черговою спробою залякування", – обурені у відомстві Павла Клімкіна.

 

МЗС занепокоєне повідомленнями про нові обшуки у домівках кримських татар, які завершилися затриманням представника кримськотатарської громади Ділявера Гафарова.

 

"МЗС знову привертає увагу міжнародних партнерів, що використання РФ антитерористичного законодавства для переслідування інакомислення та правозахисної діяльності на окупованих українських територіях дискредитує антитерористичні заходи світової спільноти, стороною яких є Москва", – заявили у МЗС.

 

Офіційний Київ вимагає від Росії негайно припинити переслідування активістів і правозахисників на тимчасово окупованих територіях України, звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України та відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

 

МЗС наполягає на тому, що Кремль мусить у повному обсязі виконати вимоги резолюцій Генеральної асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року і 19 грудня 2017 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

30.10.2018