Меркель зустрінеться у Києві з лідерами парламентських фракцій.

 

Уряд Німеччини повідомив, що однією з головних тем переговорів, котрі канцлерка Німеччини Анґела Меркель проведе під час візиту до Києва 1 листопада, стане конфлікт на сході України.

 

Про це повідомила представник прес-служби уряду Німеччини Ульріке Деммер, інформує DW.

 

Першим співрозмовником канцлерки стане Президент України Петро Порошенко, який прийматиме Анґелу Меркель з військовими почестями. Головними темами на переговорах лідерів двох країн, каже Ульріке Деммер, будуть питання двосторонніх відносин, а також конфлікт на сході України і хід реалізації "мінських домовленостей".

 

Офіційний Берлін, як і раніше, вважає ці домовленості єдиною основою для пошуку шляхів подолання конфлікту на Донбасі. "Без них не вдалося б локалізувати цей конфлікт, – переконана представниця уряду. – Тому так важливо проявити політичну волю до повної імплементації 13 пунктів мінського протоколу".

 

До числа першорядних пунктів, зі слів Деммер, належить дотримання режиму припинення вогню, відведення важких озброєнь від лінії зіткнення і відновлення цивільної інфраструктури, що є необхідним для проведення регіональних виборів на Донбасі згідно з українським законодавством і стандартами ОБСЄ.

 

Після переговорів з Президентом Порошенком і спільної прес-конференції Анґела Меркель вирушить до пам'ятника Героям Небесної сотні, а потім – на зустріч із прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. На переговорах з головою уряду, розповіла Деммер, ітиметься переважно про торгово-економічні відносини між двома країнами і міжнародні проблеми.

 

Крім того, в програмі візиту Анґели Меркель – бесіди з лідерами парламентських фракцій і дискусія з українськими студентами.

 

Пізно ввечері 1 листопада – дня, який у багатьох землях Німеччини є вихідним на честь католицького свята Усіх святих – канцлерка повернеться до Берліна.

 

30.10.2018