Україна заблокувала низку рішень Комісії із захисту Чорного моря.

 

Україна заблокувала низку рішень Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, де цього року головує Російська Федерація, через спроби московської делегації видавати Крим за територію РФ.

 

Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

 

"Мінприроди та Міністерство закордонних справ України зайняли жорстку позицію та заблокували ухвалення річного бюджету для фінансування робочих груп Комісії за участю представників АР Крим та м. Севастополя, які, типу, мали б представляти інтереси РФ. Будь-які рішення, що розглядаються робочими групами комісії за участю громадян України з АР Крим, номінованих Росією, є нелегітимними", – заявив міністр екології Остап Семерак. 

 

Голова Мінекології нагадав, що представники РФ вже не вперше намагаються використати міжнародну арену для легалізації анексії Криму. Нещодавно українська делегація за підтримки делегацій із інших країн не допустила подвійного звітування в секретаріаті РКЗК ООН про викиди парникових газів на території Криму, коли РФ намагалася відзвітуватися за Крим.

 

Засідання комісії із захисту Чорного моря проходило у Стамбулі 24-25 жовтня. Учасники обговорювали бюджет та робочу програму комісії на 2018-19 роки. Країни-учасниці звітували про виконання стратегічного плану дій щодо Чорного моря, вимог конвенції й інші організаційні аспекти діяльності. На засіданні головування перейшло до Туреччини.

 

Конвенція про захист Чорного моря від забруднення – міжнародний документ від 1992 року. Підписанти: Туреччина, Росія, Румунія, Грузія, Болгарія,Україна.

 

29.10.2018