Оссолінські зустрічі у Львові

На найважливіші події, які сталися у Львові протягом 1918-1940 років, звернули увагу польські історики Аґнєшка Бєджицька і Ґжеґож Мазур, запрошені на ХХХІІІ Оссолінську зустріч, що відбулася 3 червня у Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В.Стефаника. Аґнєшка Бєджицька є автором книги «Календар Львова 1918.1939», а Ґжеґож Мазур – співавтор «Хроніки 2350 днів війни та окупації Львова. 1.ІХ.1939 – 5.ІІ.1946». Науковці з Польщі відповіли на численні питання присутніх українських істориків і громадських активістів.

З ініціативи директора Національного Закладу ім. Оссолінських у Вроцлаві Адольфа Юзвенка та директора ЛННБУ ім. В.Стефаника Мирослава Романюка та під патронатом Генерального Консула Республіки Польщі у Львові Ярослава Дрозда в читальному залі ім. Тетяни й Омеляна Антоновичів та в Інституті дослідження бібліотечних мистецьких ресурсів (вул. Бібліотечна, 2) періодично відбуваються зустрічі львів’ян із цікавими постатями сучасної польської науки і культури.

Не так давно там йшлося про долю Рацлавицької панорами, яка колись містилась у  Стрийському парку міста Львова, а після Другої світової війни опинилась у Вроцлаві. Відбулася також презентація Музею-замку в Ланцуті. Про феномен Львова у європейській культурі розповів ректор Опольського університету проф. Станіслав Ніцєя

05.06.2013