Заарештовано підозрюваного у розсиланні пакетів з бомбами відомим політикам.

Зловмисника виявили за допомогою аналізу ДНК.

 

                                                  Сейзар Сайок

 

У США в рамках розслідування справи про посилки з вибуховими пристроями здійснено перше затримання. Про це в п'ятницю, 26 жовтня, повідомило Міністерство юстиції у Вашінґтоні. У поліції додали, що незабаром відбудеться ще кілька затримань.

 

Президент США Дональд Трамп подякував правоохоронним органам за «швидку і якісну роботу». «Радий повідомити, що підозрюваного схоплено і взято під варту. Наші правоохоронці виконали неймовірну роботу. Цим мерзенним терактам немає місця в нашій країні. Ми не повинні допускати політичне насильство в Америці, я як президент зроблю все, щоб зупинити його, зупинити негайно», – заявив Трамп на зустрічі в Білому домі з представниками темношкірої молоді.

 

Затримання проведено на паркінгу магазину AutoZone в місті Плантейшені, розташованому недалеко від курортного міста Форт-Лаудердейл на східному узбережжі Флориди. Поліції вдалося вийти на слід підозрюваного за допомогою аналізу ДНК. Як повідомляє інформаційна аґенція Reuters з покликом на свої джерела в американських правоохоронних органах, затриманий є головним підозрюваним у справі про розсилання поштових бомб.

 

Медія вже назвали ім'я затриманого – це Сейзар Сайок (Cesar Sayoc), йому 56 років. Відомо, що він є прихильником Республіканської партії. У минулому він мав проблеми зі законом – починаючи з 1991 року його кілька разів заарештовували за дрібні крадіжки, а також у справах про наркотики і шахрайство. У 2002 році він був заарештований у Флориді за звинуваченням в погрозах виготовити і застосувати бомбу.

 

Нагадаємо, що за минулі кілька днів зловмисник чи група зловмисників відіслали загалом 12 посилок з бомбами відомим політикам-демократам та особам, які вважаються ворогами Дональда Трампа. Зокрема, такі пакунки надійшли на адресу колишньої державної секретарки Гілларі Клінтон, екс-президентові США Бараку Обамі, мільярдерові Джорджу Соросові, до нью-йоркської редакції CNN.

26.10.2018