В Івано-Франківську відкрили Центр ядерної медицини.

 

Сьогодні, 26 жовтня, в Івано-Франківську відкрили Прикарпатський центр ядерної медицини «Євроклінік». Тут за допомогою радіоізотопів будуть діагностувати онкологічні та кардіологічні захворювання, пише ГК.

 

Заклад оснащено сучасним однофотонним емісійним комп’ютерним томографом фірми General Electric, що дозволяє проводити радіоізотопні дослідження практично всіх органів і систем людини. Процедура займає від 30 хв. до 3 годин.

 

Центр – приватний, відтак обстеження тут платні, але дешевші, ніж у столичних центрах, зазначає головний лікар Андрій Белегай, передає Курс. Вартість процедури – від 2500 грн плюс консультація спеціаліста. Для учасників АТО, медичних працівників, студентів медзакладів, дітей-інвалідів та непрацездатних дорослих – знижки. Безкоштовні обстеження будуть лише для окремих категорій пацієнтів обласного онкологічного центру.

 

Ядерна медицина – медична галузь, пов’язана з застосуванням радіоактивних речовин у діагностиці і лікуванні захворювань. Вона об’єднала кілька методів медичної діагностики за спільною ознакою – використання радіоактивних ізотопів.

 

В онкології ядерна медицина виявляє пухлини, метастази і рецидиви, визначає ступені поширеності хвороби в організмі, лікує пухлинні утворення і оцінює ефективність терапії.

 

Методи діагностування, що застосовують в ядерній медицині, мають високу ефективність при лікуванні раку легенів, лімфоми, пухлини голови та шиї, раку головного мозку, стравоходу і шлунка, підшлункової залози, раку яєчників, шийки матки, молочної залози, передміхурової залози та інших.

26.10.2018