Клімкін обговорив із Чапутовичем проблему відновлення монументів.

 

Міністри закордонних справ України та Польщі Павло Клімкін і Яцек Чапутович обговорили кроки щодо поновлення пам'ятників та проведення пошукових робіт останків загиблих в минулих війнах на території обох країн.

 

Про це голова МЗС України сказав у Варшаві на спільній з Чапутовичем прес-конференції, повідомила аґенція УНІАН.

 

 

Клімкін заявив, що не можна оминати складні питання у спільній українсько-польській історії.

 

"Маємо дивитися на них з відкритим серцем, щиро і, звичайно, так, щоб розуміти, що ми можемо зробити. Емоційний контекст цього розуміння в питанні історії не допомагає нам рухатись вперед. Тому ми сьогодні говорили про те, яким чином ми можемо йти далі в тому сенсі, щоб поновити пам'ятники, які є у Польщі, які, безумовно, є юридично закріплені, і ми маємо це зробити. Це також обов'язок наших польських друзів і колег. І так само йти вперед з пошуковими роботами, оскільки це важливо для кожного", – заявив Клімкін.

 

"Ми як політики маємо займатися питаннями сьогодення і питаннями майбутнього, і про це всі мають нас питати, але наші історики саме спільно мають займатися питаннями минулого. І що би вони не знайшли, ми маємо визнати ці факти чесно, з відкритим серцем. Я готовий чи сам, чи разом з нашими польськими друзями віддати шану всім – як українцям, так і полякам, які трагічно загинули в тій історії, оскільки це наш християнський обов'язок", – підкреслив дипломат.

 

"Тому ми домовились про те, яким чином ми можемо рухатися вперед. Зараз ще додатково над цим попрацюємо, і я дуже сподіваюсь, що можемо йти далі", – заявив Клімкін.

 

Клімкін сподівається, що висновок Конституційного суду Польщі стосовно відповідності конституції Польщі положень закону про Інститут національної пам'яті в частині згадки про українських націоналістів, а також терміну "Східна Малопольща" відповідатиме дружнім та партнерським відносинам між Україною та Польщею.

 

"Звичайно, не можна оминути питання того, що Конституційний суд Польщі наступного місяця буде розглядати зміни до закону про Інститут національної пам'яті", – констатував Клімкін.

 

"Для нас всіх, для всіх українців було б важливо, щоб рішення, яке буде прийнято, відповідало тому справжньому сенсу нашої історії, нашої дружби, нашого партнерства і нашого розуміння, яким чином іти вперед, оскільки зараз у цьому законі тільки українці згадуються окремо", – наголосив міністр. 

 

"Від цього [закону] не мають страждати ані поляки, ані українці. Ми теж про це говорили", – повідомив Клімкін.

 

23.10.2018