"Кухар Путіна" надсилав своїх аґентів-кілерів на Майдан.

 

Російський олігарх Євґєній Пріґожин, котрий є одним із засновників російської "Фабрики тролів" ("Аґєнства інтернет-ісслєдованій") та натхненником приватної армії "Ваґнера", надсилав своїх аґентів до Києва під час Революції гідності для виконання політичних замовлень.

 

Про це йдеться у статті російського опозиційного видання "Новая ґазєта", присвяченій банді спецаґентів олігарха, котра вийшла зі заголовком: "Кухар любить якнайгостріше" (прізвисько Пріґожина – "кухар Путіна").

 

Пріґожин і Путін

 

Стаття базується на зізнаннях одного з учасників групи, Валєрія Амєльчєнка. Чоловік наважився на відвертість із редакцією після того, як невідомі особи вбили його спільника Олєґа Сімонова. Амєльчєнко запідозрив, що йому теж загрожує розправа через витік частини даних про його особу. Редакція "НҐ" була готовою надати ґарантії безпеки своєму співрозмовнику, однак він зник після зустрічі з журналістом.

 

Згідно з розповідями Амєльчєнка, у складі банди Пріґожина йому надходили вказівки вчинити розправи над блоґерами, котрі критикували російську владу, брати участь у розбірках із бізнесменами (конкурентами "кухаря Путіна"). Інструментом роботи Сімонова-Амєльчєнка, зокрема, були отруєння. Ці двоє брали участь у російській спецоперації з хімікатами на території Сирії.

 

Після одного з інтерв'ю для "НҐ" Амєльчєнко зник

 

"НҐ" стверджує, що їй вдалося підтвердити всі описані розповіді Амєльчєнка: поспілкуватися з рідними псковського блоґера Сєрґєя Тіхонова, отруєного насмерть (родичі дотепер були певні, що йдеться про серцевий напад); вийти на контакт із сочинським блоґером Антоном Ґріщенком, побитим Амєльчєнком і Ко; отримати в авіаслужб дані про поїздку до Сирії тощо.

 

Один із розділів публікації присвячений "українському транзиту" банди Пріґожина.

 

"Я був на Майдані сам, у Києві. Я там був у листопаді-грудні 2013-го і січні 2014 року", – розповів Валєрій Амєльчєнко.

 

Відповідаючи на питання, чи то були приватні справи в Києві, чи ж завдання, Амєльчєнко відповів: "Я не настільки багатий, щоби їздити туди з власної ініціативи". 

 

Згодом цей чоловік виконував російські завдання і під час конфлікту на Донбасі.

 

"У 2014-2016 роках Амєльчєнко і його людям випадало працювати здебільшого в Україні, як у Донецькій та Луганській областях, так і на території, контрольованій центральним урядом, – пише "НҐ". – Про цю частину своєї "роботи" він розповідав мало, відкладаючи на потім".

 

Одного разу Амєльчєнко проговорився, що в Луганську з пістолета вбили "праву руку Плотницького". Згідно з його описом, вбивство скоїли у під'їзді жертви, на сходах між 3-м і 4-м поверхами. Опис убитого збігається з Дмітрієм Караґаєвим, котрого застрелили у березні 2016 року на 2-му поверсі його дому в Луганську.

 

 

22.10.2018