Польща уклала зі США масштабний контракт на імпорт газу.

Американський газ буде на 20 відсотків дешевшим за російський.

 

    

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG в середу, 17 жовтня, оголосила про укладання безпрецедентно вигідного контракту зі США на постачання зрідженого природного газу (ЗПГ), який дозволить знизити залежність Польщі від палива з Росії. За словами президента компанії Пьотра Возняка (Piotr Woźniak), американський газ коштуватиме Польщі на 20 відсотків дешевше за російський.

 

«Тут немає жодного порівняння з точки зору цін і термінів поставок у нас зі східним партнером. Я тільки можу сказати, що це буде приблизно на 20 відсотків дешевше, ніж поставки зі сходу», – повідомив Возняк, слова котрого цитує видання Gazeta.pl. Він зазначив, що найближчим часом Варшава зможе оголосити про укладання ще одного контракту на постачання ЗПГ. Возняк додав, що інші можливі постачальники газу для Польщі – Норвегія і Катар.

 

Прем'єр-міністр Польщі Моравецький, коментуючи підписання договору зі США, заявив, що «нині ми можемо реалізувати наші зусилля зі зміцнення суверенітету, безпеки і конкурентоспроможності нашого газового сектору». Зі свого боку, посол США в Польщі Джорджетт Мосбахер (Georgette Mosbacher) заявила журналістам, що цей договір укладено в рамках кампанії адміністрації президента Дональда Трампа з перетворення Сполучених Штатів на найбільшого в світі експортера зрідженого газу.

 

За умовами контракту, дві дочірні компанії американської Venture Global щороку поставлятимуть до Польщі два мільйони тонн зрідженого газу, обсяг якого після регазифікації становитиме близько 2,7 млрд кубометрів. Контракт строком на 20 років, вартість якого не розголошується, почне діяти 2022 року, коли у PGNiG закінчиться контракт із російським «Газпромом» про щорічну поставку до Польщі 10 млрд кубометрів газу. На даний час російський газ покриває потреби Польщі в паливі на дві третини.

17.10.2018