МЗС Угорщини нагримало на українського посла через сайт "Миротворець".

 

Посла України в Угорщині Любов Непоп у середу викликали до угорського МЗС у зв’язку з публікацією сайтом "Миротворець" списку закарпатських чиновників, якi мають угорський паспорт.

 

Про це повідомляють на сайті угорського уряду.

 

Представник угорського МЗС Левенте Мадяр заявив на прес-конференції після зустрічі, що "антиугорська політика в Україні вийшла на новий рівень".

 

З його слів, в Україні оголосили "полювання" на закарпатських угорців, оприлюднивши на сайті "Миротворець" імена чиновників, які мають громадянство Угорщини.

 

"Це список смерті, у ньому перелічені вірогідні вороги України, і раніше тих, хто був у списку, вбивали", – заявив представник угорського МЗС.

 

Інтернет-видання "Європейська правда" нагадує, що сайт "Миротворець" опублікував список із 313 закарпатців, власників угорських паспортів, які є держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування. Цих осіб унесли до списку через те, що вони "присягнули на вірність Угорщині", перебуваючи на державній службі та в органах місцевого самоврядування.

 

У базі "Миротворця" раніше опинився і міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

 

Також представник МЗС зазначив, що на сайті українського парламенту з’явилась петиція із закликом депортувати осіб із подвійним українсько-угорським громадянством.

 

"Стає зрозумiло, що українська влада готова піти назустріч напруженості у відносинах між двома країнами, щоб залякати угорську меншину на Закарпатті", – сказав Мадяр, закликавши союзників Угорщини у НАТО та ЄС "зупинити мовчанку і ретельно вивчити, що відбувається в Україні".

 

 

10.10.2018