Bellingcat: Пєтров і Боширов допомагали у захопленні органів влади в Україні.

 

Аґенти Головного управління розвідки Міністерства оборони Росії Анатолій Чєпіґа (прізвисько – "Руслан Боширов") та Алєксандр Мішкін ("Алєксандр Пєтров") брали участь у підготовці захоплення органів влади в Україні після Революції гідності.

 

Про це повідомив представник розслідувальної аґенції Bellingcat Крісто Ґрозєв на прес-конференції у будівлі британського парламенту у вівторок, пише видання Independent.

 

Зі слів Ґрозєва, "Боширов" і "Пєтров" були "прямо пов'язані" з захопленням міських рад у Східній Україні та "фейковою ідеєю місцевих загонів самооборони".

 

Представник аґенції повідомив, що розслідувачі відвідали село Лойґа в Арханґєльській області, звідки походить "Пєтров"-Мішкін, і довідалися від мешканців, що їхній земляк отримав звання "Героя Росії" за свою діяльність в Україні під час Майдану. "За Крим, або за Януковича", – повідомили місцеві. (Нагадаємо, раніше Bellingcat писав, що Чєпіґа-"Боширов" теж отримав звання "російського героя" за спецоперації в Україні. Він буцімто допомагав вивозити Віктора Януковича до РФ.)

 

У свіжому звіті, котрий присвячено особі Мішкіна, Bellingcat пише: "Пєтров" неодноразово відвідував Україну та Молдову (а конкретніше – Придністров'я) у 2010-2013 роках.

 

Російські партнери аґенції, сайт "Інсайдер", додають: поїздки аґента у "ПМР" були дуже короткими.

 

"Його остання поїздка в Україну відбулася в середині грудня 2013 року і була доволі загадковою: тоді він на авті перетнув кордон із Придністров'ям о 16:12 і вже за 6 хвилин повернувся назад. Наступного дня він вилетів на літаку з Києва у Москву", – написало російське видання.

 

Депутат британського парламенту Роберт Сілі, котрий був організатором прес-конференції за участю Bellingcat, зазначив: "Пєтров" і "Боширов" виконують роль "паліїв" (firestarters), котрі провокують війни, подібно до того, як було у Південній Осетії.

 

Роберт Сілі – колишній журналіст, автор The Times у Східній Європі у роки краху СРСР. Wikipedia пише, що Сілі працював переважно у Москві, але висвітлював із Києва "чорнобильські протести", писав про перше офіційне святкування Великодня у Західній Україні (йдеться, очевидно, про 1988 рік, – Z). У 2000-х служив яко солдат в Іраку та Афганістані.

 

На погляд пана Сілі, російське ҐРУ провадить інформаційні війни, використовує "різний матеріал для різних сфер", відтак дії Кремля у Сирії та Україну мають певну різницю. Згідно з його висновком, інформація і "немілітарні заходи" є частиною сучасних воєнних дій.

 

10.10.2018