У Константинополі розпочався синод; серед тем – українська автокефалія.

 

У Константинополі розпочалося засідання синоду Вселенському патріархату, на котрому можуть затвердити томос щодо автокефалії Української православної Церкви.

 

Про це повідомляє "ВВС Україна".

 

У прес-службі Константинопольського патріархату не змогли підтвердити чи спростувати інформацію про можливе затвердження томосу щодо автокефалії під час засідання синоду.

 

Синод відбуватиметься за зачиненими дверима, а його порядоку денного офіційно не повідомляють.

 

Наразі єдина офіційна інформація від Константинопольського патріархату – засідання синоду розпочалося о 10.00 за київським часом 9 жовтня. Збори триватимуть до 11 жовтня.

 

Згідно з інформацією журналістів, під час засідання планують схвалити певне рішення з українського питання.

 

"Один із варіантів – вже наприкінці синоду проголосують та підпишуть надання томосу про автокефалію. Інший варіант – томос будуть обговорювати, але остаточно не затвердять, припускають українські експерти", – зазначає BBC.

 

Крім того, синод Константинопольського патріархату може обговорити зняття анафеми з нинішнього керівника УПЦ КП Філарета. Його називають одним з найімовірніших претендентів на пост глави майбутньої української Церкви.

 

09.10.2018