Лукашенка поностальгував із Ющенком про "не найгірші часи".

 

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка висловив стурбованість контрабандою зброї через кордон з Україною, котра активізувалася після початку конфлікту на Донбасі.

 

Про це Лукашенка сказав на зустрічі з колишнім Президентом України Віктором Ющенком, котра відбулася в Мінську, повідомила прес-служба голови Білоруської держави.

 

 

"Щодо подій в Україні ви мою позицію знаєте. Ми в жодному випадку не хочемо втручатися в події в Україні. Грубо кажучи, це не наша справа, якщо нас не просять. Хоча, чесно скажу, вплив подій в Україні на нас є дуже великим. Особливо в тому розрізі, котрий нас найбільше турбує, – приплив зброї через український кордон. Дуже багато ми вилучаємо зброї", – поскаржився Аляксандр Ригоравіч.

 

Зі слів Лукашенки, незаконну зброю, котра походить із України, фіксують і на білорусько-російському кордоні. "Я президенту Росії про це казав. От що нас найбільше турбує", – заявив президент Білорусі.

 

"Та могло би бути й гірше. І якщо вже відверто говорити, нема такої озлобленості щодо білорусів з боку українців. Нема того зіткнення народної думки і народів. Оце найголовніше. Це обнадіює. Це основа наших добрих стосунків", – зазначив Лукашенка.

 

А взагалі, білоруському лідерові бракує того рівня реляцій у реґіоні, котрі були притаманні президентству його співрозмовника.

 

"Коли порівнюєш теперішні часи... Я вже не тільки говорю про Україну і Білорусь – а й наші взаємостосунки на пострадянському просторі. Звичайно, це були не найгірші часи, особливо між нашими державами. Ми при всіх розбіжностях, різних точках зору знаходили якийсь консенсус і налагоджували наші стосунки. І це стосується не лише нас. Як би не було важко, і з Російською Федерацією знаходили спільну мову, взаємоприйнятну, з іншими державами. Всіляке бувало, та загалом завжди ми виходили на позитивний результат", – сумує Лукашенка.

 

Натомість Віктор Ющенко звернув увагу Аляксандра Ригоравіча на те, що в його потрактуванні стосунки з Білоруссю завжди були на ідеальному рівні і на політичному рівні, і на народному.

 

"Ми завжди знаходили належне взаєморозуміння у найважчих питаннях. Зараз те, що відбувається (не лише в Україні), – я згоден, – це велике випробування, це велика проблема для облаштування і нашого життя як нації, країни, і сусідів, і Європи", – зазначив колишній Президент України.

 

Віктор Ющенко таки певен, що українці стали консолідованішими, аніж 5-10 років тому. "Ми протягнули один одному руку більше, ніж будь-коли, і більше стало єдності", – констатував екс-Президент.

 

Ющенко додав, що внутрішньополітична дискусія часто не працює на стабілізацію, однак український народ, на його переконання, проходить дуже важливу національну школу.

 

08.10.2018