Президент Інтерполу Мен Хунвей подав до демісії.

Наразі він перебуває під арештом у рідному Китаї.

 

 

Генеральний секретаріат Інтерполу в Ліоні опублікував увечері в неділю, 7 жовтня, офіційне повідомлення, в якому зазначено, що президент цієї організації Мен Хунвей звернувся зі заявою про негайну відставку. Тимчасовим виконувачем обов'язків керівника Інтерполу стає старший віце-президент Кім Чон Ян. Вибори президента відбудуться на сесії Генеральної Асамблеї цієї міжнародної поліцейської організації 18-21 листопада в Дубаї.

 

Раніше в неділю повідомляли, що влада Китаю підтвердила затримання глави Інтерполу Мена Хунвея, котрий безслідно зник наприкінці вересня, – подала інформаційна аґенція Reuters. Востаннє він вийшов на зв'язок зі своєю дружиною 25 вересня, після того як виїхав з Франції до Китаю. 

 

Перед тим Інтерпол запросив за офіційними правоохоронними каналами роз'яснень від китайської влади про статус президента організації. Національна спостережна комісія Китаю повідомила, що проти 64-річного Хунвея, котрий також обіймає посаду заступника міністра громадської безпеки Китаю, проводять розслідування. Його «підозрюють в порушенні закону». Згідно з повідомленнями преси, йдеться про звинувачення в корупційних діях.

 

Штаб-квартира Інтерполу, що об'єднує 192 країн, розташована у французькому Ліоні. Заступник міністра громадської безпеки Китаю Мен Хунвей був обраний президентом Інтерполу на чотирирічний термін у листопаді 2016 року. Він заступив на цій посаді громадянку Франції Мірей Баллестразі.

08.10.2018