Нобеля з хімії здобули американка, американець і британець.

Їх вшанували за дослідження в царині спрямованої еволюції білків і пептидів.

 

 

Найвища міжнародна наукова нагорода з хімії за 2018 рік буде вручена Френсіс Арнольд та Джорджеві Сміту зі Сполучених Штатів і британському вченому Ґреґорі Вінтерові. Про це в середу, третього жовтня, повідомив Нобелівський комітет Шведської королівської академії наук в Стокгольмі на своєму офіційному твіттер-екаунті.

 

Нобелівську премію згаданим науковцям присуджено за внесок в розвиток екологічних технологій у хімічній промисловості. Зокрема, Френсіс Арнольд відзначено за дослідження спрямованої еволюції ферментів, а Джорджа Сміта і Ґреґорі Вінтера – за дослідження пептидів і антитіл.

 

Відкриття вчених у Нобелівському комітеті назвали «революцією за допомогою еволюції».  У повідомленні зазначено, що їхні винаходи дозволять отримувати нові хімічні речовини – зокрема нові ліки й екологічне паливо. Дослідження допоможуть боротися з автоімунними захворюваннями, в тому числі з раком, який уже дав метастази.

 

Нагадаємо, що 2017 року нобелівськими лауреатами в галузі хімії стали швейцарський вчений Жак Дебюші, британець Річард Гендерсон і німець, котрий працює в Сполучених Штатах, Йоахім Франк. Були відзначені їхні заслуги в розробці кріоелектронного мікроскопа.

03.10.2018