Архітектори презентували проект музеєфікації Успенського собору в Крилосі.

 

Фахівці творчої майстерні Sulyc Architects презентували сучасний архітектурний проект музеєфікації фундаментів Собору Успіння Пресвятої Богородиці в Крилосі на Івано-Франківщині, повідомив заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Пасічняк.

 

«Вівтарну частину планують відкрити, і вона буде у тому павільйоні. З дотриманням температурних режимів та інших умов, стверджують, що для збереження фундаментів не буде загроз. Інша частина буде законсервована і засипана ґрунтом. На поверхні буде протрасовано контури фундаменту для візуалізації пам`ятки. Спеціалісти кажуть, що все буде ОК», – зазначив Ігор Пасічняк.Проект музеєфікації Успенського храму в Крилосі, заповідник "Давній Галич". Фото: Ігор Пасічняк/Facebook.

 

Про намір відновлення Успенського собору ХІІ ст. у Крилосі було заявлено минулого року. Поштовхом для відбудови історичного храму стала ініціатива про перенесення останків князя Ярослава Осмомисла зі Львова до Крилоса.

 

Успенський собор у Крилосі завершений 1586 року. Є пам'яткою архітектури національного значення, входить до складу Національного заповідника «Давній Галич». Фундаменти та стіни церкви кладені з повторно використаних кам'яних блоків, вибраних з руїн храму XII століття.

27.09.2018