Поліція затримала підозрюваних у нападі на одеського активіста.

 

Поліція затримала трьох осіб за підозрою у замаху в Одесі на громадського діяча з партії "Сила людей" Олега Михайлика.

 

Цю інформацію підтвердив "Радіо Свобода" Володимир Поярков, адвокат одного із затриманих, громадянина Грузії Герасіна Торніке.

 

 

Зі слів правника, його підзахисного разом із ще двома чоловіками викликали до одного з одеських райвідділів поліції, розпитували, чи купували вони сім-карти для телефонів у конкретному магазині.

 

Двоє досі перебувають в ізоляторі тимчасового тримання, а Торніке, який має інвалідність першої групи власлідок автомобільної аварії, госпіталізували.

 

На місце виїхав консул Грузії.

 

Щонайменше двоє із трьох підозрюваних через своїх представників заявили про непричетність до нападу.

 

Зокрема, дружина Герасіна Торніке повідомила, що той є інвалідом внаслідок аварії, що трапилася чотири роки тому. Саме його госпіталізували невдовзі після затримання.

 

В одного з підозрюваних, якого звати Манучар Варшанідзе, вилучили зброю, як розповів його брат.

 

Манучар Варшанідзе – це водій інваліда першої групи Герасіна Торніке, який є ще одним підозрюваним у справі. Разом із ними в машині увечері 22 вересня перебував ще один чоловік на ім’я Лаша (третій підозрюваний).

 

Брат Манучара Варшанідзе зазначив, що у вечір замаху на Михайлика, тобто 22 вересня, вони втрьох на одній машині були в тому ж районі, але не на тій вулиці, де стався напад.

 

Під вечір посилені наряди правоохоронців оточили лікарню, де перебуває Герасін Торніке. При цім під час появи додаткових підрозділів зчинилася штовханина між ними й представниками грузинської громади Одеси, які були на території медичної установи.

 

 

Спецпідрозділи поліції скликали до лікарні після того, коли представники грузинської громади стали висловлювати обурення інформацією про наміри перевезти до СІЗО Герасіна Торніке, який начебто є інвалідом I групи.

 

Прокурор Одеської області Олег Жученко заявив згодом на прес-конференції, що трьох осіб обґрунтовано підозрюють в замаху на активіста Олега Михайлика.

 

Зокрема, Жученко повідомив, що Герасін Торніке є фізично спроможним і брав участь у стрілянині на вулиці Балківській в Одесі 27 червня.

 

Прокурор також твердить, що в Донецькій і Дніпропетровській областях правоохоронці затримали двох підозрюваних в іншому резонансному злочині – нападі на Віталія Устименка в Одесі.

 

25.09.2018