На конкурс до Антикорупційного суду подалося 128 осіб.

 

На конкурс до Вищого антикорупційного суду України подалося 128 кандидатів. Зокрема, 89 кандидатів боротимуться за посади антикорупційних суддів першої інстанції, а 39 – апеляційної палати. За підсумками відбору комісія визначить 27 суддів для "звичайного" суду (конкурс – 3,3 особи/місце) і 12 – для апеляційного (конкурс – 4,3 особи/місце).

 

Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів (перелік кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду, перелік кандидатів на посаду судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду).

 

Згідно з підрахунками Центру протидії корупції, серед кандидатів до Вищого антикорупційного суду першої інстанції 46% (або 41 особа) є суддями та суддями у відставці. Натомість 38,2% (34 особи) — адвокатами та адвокатами із досвідом наукової роботи, 8,9% (8 осіб) – науковцями.

 

Більше кандидатів із суддівським досвідом подалося на посади суддів апеляційної палати – 58,9% (23 особи; зокрема 2 кандидати працювали у вищих судах і ще 6 – в апеляційних), натомість адвокатів – 25,6% (10 осіб), а науковців – 15,4% (6 осіб). 

 

“Велика кількість кандидатів з-поза судової системи – це шанс на якісно новий суд. Проте, як показує досвід конкурсу до Верховного Суду, Вища кваліфкомісія суддів може усунути значну кількість кандидатів-адвокатів ще на етапі перевірки документів. Натомість для суддів ризик бути дискваліфікованими значно менший, адже від них вимагали меншу кількість підтверджувальних документів”, – прокоментувала експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

 

18.09.2018