Повторення пройденого

До повернення легендарного картатого коцика, яким вкривають підозрюваного в корупції, поки що не дійшло, але в епоху постмодернізму можна чекати і на нього. Огляд подій минулого тижня в Україні

 

Міністр тижня

 

 

Шеф Міністерства інфраструктури вмів з’являтися на перших рядках новин завдяки своїм заявам про різноманітні новації на предмет пересування в часі і просторі. Тепер хедлайнером Володимира Омеляна зробили правоохоронні органи, що дослідили його життєдіяльність і з’ясували – міністр не лише гіперлупом цікавиться, а й незаконно збагачувався протягом свого існування в іпостасі державного службовця, тобто останніх вісімнадцять років.

 

Найбільш експлуатованою темою «незаконного збагачення» був позашляховик родом із Баварії, але Омелян щиро заявив, що той «паркетник» належить його братові, а він до нього (автомобіля) має вкрай опосередковане відношення. Міністр порівняв себе з бабусями, які в підземних переходах продають насіння, а поліцейські їх «пакують» і потім демонструють процес, ніби подолали Пабло Ескобара, Аль Капоне і Боні з Клайдом разом узятих.

 

Насправді корупцією Омелян не займався, а тому 5 мільйонів гривень застави з нього стягувати не стали і відпустили на поруки міністра у справах молоді і спорту та нардепа, соратника по партії «Народний фронт».

 

Крім Омеляна днями борці з корупцією зацікавилися красномовним нардепом з того ж «Народного фронту» Антоном Геращенком, міністром юстиції Павлом Петренком, омбудсменом Людмилою Денісовою і заступником голови СБУ Павлом Демчиною.

 

Цікавість викликають незадекларовані дуже солідні суми у вітчизняній і іноземних валютах та розмаїте нерухоме майно. Згаданим громадянам варто взяти консультацію у Романа Насірова щодо своєї подальшої поведінки, ретельно занотувати поради цього спеціаліста і перестати перейматися власним майбутнім.

 

Суд тижня

 

 

У Лондоні, як казав герой культового кіно з нецензурною назвою, паскудна кухня і ще гірша погода. Але, виявляється, в тому місті порядні стосовно України суди. Апеляційний суд Лондона відправив на повторний розгляд претензії Росії щодо «боргу Януковича».

 

Три мільярди доларів, які любитель страусів і стрибків по пеньках отримав від Кремля, аби забути про євроінтеграцію, мали бути повернені попереднім власникам. Тепер англійці вирішили справу переглянути і, зважаючи на перебіг подій довкола історії з «новічком», перспективи у позивачів з-за порєбріка не веселкові.

 

Крім того, апеляційний суд однозначно заявив: «Дії Росії щодо окупації Криму і надання допомоги бойовикам на сході України в протистоянні українській владі є прямим порушенням зобов'язань Росії з міжнародного права, в тому числі, зобов'язань щодо імперативних норм, що містяться в статті 2 (4) Статуту ООН».

 

До «боргу Януковича» то не має стосунку, але росіянам доступно пояснили, де їхнє місце.

 

Захід тижня

 

 

Вітчизняні олігархи мають свої забавки. Хтось обмежується футбольним клубом чи телевізійним каналом, а зять другого президента Віктор Пінчук не морочиться найпопулярнішим спортом, має достатній медіа-ресурс і щорічно організовує Ялтинську європейську стратегію (YES).

 

З часів анексії Криму захід відбувається в Києві, і для багатьох це можливість реалізувати прислів’я «нехай писком не вийшов, то хоч біля красунь постою».

 

Цього разу на YES, крім вокаліста легендарного гурту U-2 Боно, завітали люди, які, дуже ймовірно, братимуть участь у найближчих президентських виборах.

 

Анатолій Гриценко і Петро Порошенко говорили, коли було потрібно, англійською, Юлія Тимошенко поки що таких філологічних висот не досягла.

 

 

Наявність на конференції Святослава Вакарчука зовсім не означає, що і він братиме участь у президентських перегонах — може, фронтмен «Океану Ельзи» просто хотів взяти автограф в ірландського гостя чи, якщо пощастить, заспівати з Боно дуетом «Beautiful day».

 

Інвестиції тижня

 

 

Про те, що українська економіка дуже цікава інвесторам зі світовим ім’ям, говорять із часів Кравчука. В часи Порошенка слова трохи почали набирати реального сенсу. З різницею ледь не в кілька годин на вітчизняний ринок зайшли The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (Salic) та IKEA.

 

Підприємці з Саудівської Аравії купили агрохолдинг «Мрія», шведи відкривають представництво в Києві, де будуть продавати меблі, виготовлені в Польщі.

 

Дивним чином співпало, що участь в обох заходах брав президент Порошенко, який уже відкривав навчальні заклади і відремонтовані ділянки шляхопроводів. На згаданій YES Петро Олексійович мав необережність сказати, що наступну зустріч багатих, розумних і впливових планує провести таки в Ялті.

 

У випадку з арабами і скандинавами президентові вдалося утриматися від обіцянок, за які б потім мав вибачатися.

 

17.09.2018