НАБУ оголосило підозру Володимирові Омеляну.

 

Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368-2 та ст. 366-1 Кримінального кодексу України – у незаконному збагаченні та внесенні неправдивих відомостей до декларації.

 

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

 

Володимир Омелян на суді над Мартиненком

 

"Згідно з даними слідства, службова особа, яка з 2000 року дотепер перебуває на державній службі, у період з 1.01.2000 по 26.04.2018 отримала 2,17 млн грн офіційного доходу, натомість її витрати сягнули лише в період із 2008 року по 26.04.2015 щонайменше 3,45 млн грн", – розтлумачили в бюро.

 

Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, Омелян набув у власність активи, "законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи". Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. "Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн", – підрахували у НАБУ.

 

Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. "Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які є у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн", – зазначили в Антикорупційному бюро.

 

"У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформації про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факту постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою", – продовжили в НАБУ.

 

"Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році", – досипали детективи.

 

Міністр інфраструктури Володимир Омелян підтвердив, що детективи НАБУ висловили йому підозру.

 

Омелян іронізує на своїй сторінці у Facebook, що йому інкримінують «незаконне збагачення» десять років тому, «користування чи придбання» машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року".

 

На думку міністра, кримінальне провадження має політичну мотивацію. Він звернув увагу на те, що справу порушили невдовзі після того, як він виступив на захист колишнього народного депутата Миколи Мартиненка ("Народний фронт") і відвідав суд проти соратника.

 

"Впродовж півтора року перевірили все: пошту, месенджери, обшукали, опитали всіх знайомих, родичів, друзів. Шукали сенсацій – дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію. Переконалися, що неможливо знайти те, чого немає. Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою – оголосити підозру першому міністру", – прокоментував Омелян.

 

 

13.09.2018