У Барселоні пройшли масові акції протесту.

У демонстрації за незалежність Каталонії взяло участь близько мільйона осіб.

 

 

Масові мітинги і демонстрації прихильників незалежності Каталонії пройшли в Барселоні у вівторок, 11 вересня. У них взяло участь близько одного мільйона осіб, майже стільки ж, скільки й рік тому. Про це повідомила газета El Mundo.

 

Акція відбулася в Національний день Каталонії, який відзначають щорічно 11 вересня в пам'ять про річницю подій під час війни за іспанську спадщину у вісімнадцятому столітті. У цей день 1714 року місто взяли штурмом іспанські й французькі війська, після чого Каталонія на 266 років втратила автономію.

 

Учасники мітингів вимагають надати Каталонії незалежність від Іспанії, а також припинити кримінальне переслідування високопоставлених каталонських політиків, звинувачених Мадридом в сепаратизмі.

 

Голова каталонського уряду Жоакім Торра назвав акції «початком нової мобілізації мас». Наступний виступ прихильників незалежності заплановано на 1 жовтня – річницю референдуму 2017 року, під час якого більшість мешканців реґіону висловилися за незалежність. Мадрид не визнав його результатів і оголосив референдум незаконним.

 

За даними опитування громадської думки, проведеного в червні 2018 року, 46,7 відсотка каталонців виступають за незалежність, а 44,9 відсотка – проти.

12.09.2018