"Самопоміч" виключила зі своїх лав "першого номера" в Києві.

 

Партія "Самопоміч" постановила виключити зі своїх лав депутатів Київської міської ради Сергія Гусовського, Олексія Руденка, Сергія Харчука та Вадима Васильчука.

 

Таке рішення ухвалив виконавчий комітет партії, арґументувавши, що провина партійців – "завдання значної шкоди репутації політичної сили".

 

Як поінформувала прес-служба "Самопомочі", ці депутати підтримали рішення Київської міської ради щодо виділення родичам їхнього колеги Романа Марченка земельних ділянок у місті Києві, "які попередньо були незаконно ним же захоплені". Загальна площа всіх захоплених ділянок становить більше 1,4 га.

 

"Незважаючи на численні зауваження з боку громади та політради партії, Роман Марченко використовував свій депутатський мандат для реалізації ймовірно корупційних схем із земельними ділянками у Києві. У свою чергу, частина депутатів фракції на чолі з Сергієм Гусовським тривалий час не вживали жодних дій та заходів для запобігання таким голосуванням та недопущення шкоди для репутації партії", – повідомили в "Самопомочі".

 

Виконавчий комітет також вирішив ініціювати процедуру відкликання депутата Романа Марченка "за народною ініціативою".

 

Усі ж виявлені документи щодо ймовірних корупційних схем депутата Марченка передадуть до НАЗК, НАБУ та інших органів правопорядку.

 

"Якщо людина використовує свій статус і посаду для того, щоб здобувати персональну вигоду – отримувати комунальну землю для себе і своєї родини, якщо людина через схеми отримує 14 ділянок у власне користування, – все це свідчить про недоброчесність і недобросовісність цієї людини. Якщо депутати фракції це покривають, то це підтверджує і їхню недоброчесність також", – заявила голова київського осередку "Самопомочі" Оксана Сироїд.

 

Сергій Гусовський – київський ресторатор, на виборах 2015 року очолював список "Самопомочі" на виборах до Київської міської ради, також балотувався від команди Андрія Садового на виборах бурмистра столиці.

 

Гусовський заявив, що рішення виконкому "є нічим іншим, як спробою розправи з незручною київською командою".

 

"Протягом останніх двох років ми намагалися встановити ефективні стосунки між командами Києва і Львова. Підіймали такі питання, як ідеологія, цінності, практика управлінських рішень, демократичність внутрішньопартійних процедур. На жаль, на початку виборчих перегонів острах керівництва партії щодо київської команди став причиною рішення, яке було прийнято виконкомом партії", – йдеться у заяві Гусовського, поширеній у Facebook.

 

07.09.2018