Країни Балтії вимагають від Walmart вилучити з продажу одяг зі символікою СРСР.

З відповідними листами до компанії звернулися депутати з Латвії, Литви та Естонії.

 

 

Представники Литви, Латвії та Естонії розкритикували американську мережу супермаркетів Walmart за торгівлю одягом з символікою СРСР. Амбасадор Литви в Сполучених Штатах Роландас Кріщюнас (Rolandas Kriščiūnas) звернувся до керівництва Walmart з листом, в якому зажадав прибрати такий одяг з продажу. Про це повідомив інформаційний портал Delfi.

 

У листі амбасадора, опублікованому в соціальній мережі Facebook, наголошується, що після того, як радянська влада окупували Литву, «сотні тисяч наших громадян були вбиті, вислані, їх катували, ґвалтували, відривали від їхніх родин». 
 

«Рішення демонструвати і рекламувати символи, пов'язані з масовими вбивствами невинних людей, не можуть і не повинні оцінюватися як звичайний хід бізнесу. Реклама таких символів резонує з великим болем. Не думаю, що керівництво Walmart свідомо вирішило образити мільйони невинних жертв чи їхніх нащадків або ж стати на бік відповідальних за злочини проти людства. Однак в даному випадку майки та інші продукти зі символами масових вбивств повинні бути негайно відкликані з торгівлі», – йдеться в листі.
 

Водночас група депутатів з Литви, Латвії та Естонії теж звернулася з листом до керівництва Walmart. На думку парламентарів, мережа супермаркетів, продаючи одяг зі символами Радянського Союзу, «демонструє брак доброчесності», тому Walmart слід негайно припинити торгівлю такими речами. Представники компанії поки що не відреагували на вимогу депутатів.

 

Нагадаємо, що в травні цього року МЗС Литви розкритикувало німецького виробника спортивного одягу Adidas, який перед Чемпіонатом світу з футболу в Росії випустив футболки з написом «СССР».

07.09.2018