Від України на "Оскар" висунули фільм "Донбас" Лозниці.

 

Український Оскарівський комітет визначив фільмом-претендентом від України на здобуття премії "Оскар" у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою" стрічку "Донбас" Сергія Лозниці.

 

Про це йдеться у повідомленні комітету.

 

Сценарій фільму "Донбас" побудований на документальних матеріалах. Сергій Лозниця розповідає про події, що відбувалися на сході України. У центрі уваги – люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами, йдеться в анотації Arthouse Traffic.

 

"Донбас" – антивоєнна стрічка, герої якої – жертви обставин. "Де грань між фактом та вимислом? Чи можливо зберегти здоровий глузд і людську гідність у таких умовах?" – мотто фільму.

 

"Донбас" створювали в копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії.

 

У травні Сергія Лозницю за стрічку "Донбас" визнали найкращим режисером у програмі Un Certain Regard ("Особливий погляд") 71-го Каннського кінофестривалю.

 

Програма "Особливий погляд" є другою за значенням після основної конкурсної програми і має на меті презентацію "нетипових" для головного конкурсу фестивалю фільмів, а також їхніх авторів.

 

У національному відборі на "Оскар" також брали участь: "Брама" Володимира Тихого, "Вулкан" Романа Бондарчука, "Кіборги" Ахтема Сеітаблаєва, "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк та "Міф" Леоніда Кантера та Івана Яснія.

 

29.08.2018