100 днів голодування Олега Сенцова: львівські активісти намагались передати листи в'язню Кремля.

 

Сьогодні, 21 серпня, минає 100-й день голодування українського режисера Олега Сенцова. Відтак на знак солідарності з вязнем Кремля в усьому світі відбулися акції з масового надсилання листів на підтримку політв'язня до консульств Російської Федерації.

 

Міжнародний ПЕН-клуб, офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору» та Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу долучилися до цієї акції, інформує прес-служба Львівської міськради.

 

«Сьогодні 100-й день з початку голодування Олега Сенцова. Це критичний день, це, насправді, точка кипіння – так ми назвали свою акцію: "День 100 – день солідарності з Олегом Сенцовим".

 

Ми об’єдналися, щоби передати листи, що ми збирали впродовж останніх 4-5 днів, в російське консульство зі зверненням, з підтримкою Олега. Але найважливіше те, що ці акції мають далі проходити, тому що ми маємо не забувати, що він досі там, що вони досі всі там», – зазначила Богдана Брилинська, очільниця офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».


 

Зараз цифра політв’язнів Кремля сягнула 88 і щодня вона зростає, зазначили учасники акції.

 

Люди тримали плакати із написами: «#FreeSentsov», «Православная ли страна Россия?», «Свободу в’язням Кремля», «100 днів – точка кипіння». Також був плакат із цифрою «88», передає День.

 

Листи Олегові Сенцову написали як звичайні люди, так і письменники Сергій Жадан та Світлана Алексієвич. Важливою умовою і вимогою до листа було те, що він має бути написаний російською мовою. Адже перед тим, як лист потрапить до арештанта, його читає цензор. І якщо лист написаний іншою мовою, то його просто відправляють назад.

 

Проте передати через консульство листи не вдалося. За словами охорони консульства, посадових осіб, які б могли прийняти кореспонденцію, не було на цей момент на місці. Сама ж охорона передати їм листи пізніше відмовилася. Тому активісти будуть відправляти листи Олегу Сенцову поштою.

21.08.2018